Різдво та Водохреща: Україна святкуватиме за новими датами
Різдво та Водохреща: Україна святкуватиме за новими датами

Різдво та Водохреща: Україна святкуватиме за новими датами

Цього року українці відзначатимуть зимові свята за новими датами через перехід Української православної церкви та греко-католицької церкви на новоюліанський календар.

Це змінило дати релігійних свят, які тепер святкуватимуть на 13 днів раніше, ніж раніше. Тож Новий рік і Різдво цього року прийдуть швидше, і святковий настрій теж.

Різдво

Згідно з новим календарем, офіційною датою Різдва в Україні тепер є 25 грудня. Це рішення було ухвалене влітку 2023 року Верховною Радою після того, як церкви перейшли на новий календар. Тож більше не святкуватимуть Різдво 7 січня, як це було раніше.

Різдво

Варто зазначити, що перший крок до цієї зміни був зроблений ще у 2017 році, коли в Україні стали відзначати Різдво і 25 грудня, і 7 січня. А у 2022 році Православна церква України вже провела різдвяну службу 25 грудня.

Ось як виглядатимуть дати зимових свят за новим календарем:

  • День святого Миколая, коли діти чекають на подарунки під подушкою, тепер припадає на 6 грудня (раніше це було 19 грудня).
  • Святвечір тепер святкуватимуть 24 грудня (раніше 6 січня).
  • Різдво Христове — 25 грудня (замість 7 січня).
  • Собор Пресвятої Богородиці — 26 грудня (раніше 8 січня).
  • День преподобної Меланії, або Щедрий вечір — 31 грудня (раніше 13 січня).
  • День святого Василія, коли традиційно посівають, — 1 січня (раніше 14 січня).
  • Хрещення Господнє, або Водохреща, тепер відзначатимуть 6 січня (раніше 19 січня).

Ці зміни можуть спершу здатися незвичними, особливо для тих, хто багато років дотримувався старих традицій. Однак вони націлені на те, щоб українці більше гармоніювали з іншими країнами, де Різдво вже багато століть святкують 25 грудня. Це також є кроком до подолання наслідків радянського минулого, яке вплинуло на українські традиції.

Тож цього року українці будуть святкувати різдвяні свята за новими датами, створюючи нові традиції та зберігаючи улюблені звичаї.

Раніше ми повідомляли, які ознаки того, що Сатана приходив, поки ви спали.

Що не можна робити на Хелловін, щоб уникнути біди- детальніше на Знай.ua.

Джерело матеріала
loader
loader