Канікули чи дистанційка: як навчатимуться школярі після новорічних свят
Канікули чи дистанційка: як навчатимуться школярі після новорічних свят

Канікули чи дистанційка: як навчатимуться школярі після новорічних свят

Новий навчальний рік 2024-2025 в Україні розпочався 2 вересня і має тривати до 30 червня. Однак, через складну енергетичну ситуацію, Міністерство освіти дозволило навчальним закладам самостійно вирішувати організаційні питання щодо навчального процесу.

Це означає, що школи можуть гнучко підходити до формату навчання, тривалості канікул та організації навчальних тижнів.

Згідно з рішеннями Міністерства освіти, традиційні зимові канікули в українських школах цього року мають розпочатися 30 грудня 2024 року і триватимуть до 10 січня 2025 року включно. Однак, ситуація може змінюватися залежно від місцевих умов. Якщо виникне необхідність, педради шкіл мають право скоригувати тривалість канікул та навчання, враховуючи проблеми з енергопостачанням.

Зимові канікули, фото nv.ua

Через ризики блекаутів, школам дозволено самостійно регулювати початок і закінчення уроків, а також вирішувати, в якому форматі проходитимуть заняття. Заклади освіти можуть обирати між очною, дистанційною або змішаною формою навчання. При цьому дистанційне навчання може стати найоптимальнішим варіантом в умовах зимової енергетичної кризи, особливо для шкіл, які не мають автономного опалення чи доступу до стабільного електропостачання.

Для шкіл зі змішаною формою навчання передбачено обов’язкову наявність укриттів, придатних для проведення занять під час повітряних тривог, або таких, що розташовані не далі ніж 500 метрів від навчального закладу.

Деякі навчальні заклади вирішили скасувати осінні канікули, щоб за необхідності збільшити період зимового відпочинку учнів. Це дасть змогу уникнути проблем під час ймовірних блекаутів та забезпечити якісну підготовку школярів. Таке рішення дозволяє педагогам гнучко реагувати на ситуацію з енергопостачанням, адаптуючи навчальний процес до реалій сьогодення.

Енергетична криза ймовірно вплине на звичний розклад навчання, що вимагає від батьків та учнів готовності до можливих змін.

Раніше ми розповідали, що всі мають повернутися за парти: МОН вимагає присутності школярів

Також, в Україні з’являться нові підручники: як тепер будуть навчатися школярі

Джерело матеріала
loader