Адвокат Роман Сімутін заявив, навіть якщо військовозобов'язаний вчасно оновив свої дані, це не гарантує відсутність претензій до нього. У Міноборони нагадали, що правила військового обліку є об'ємними.
В Україні деякі військовозобов'язані, які оновили свої дані, почали отримувати повідомлення про порушення правил військового обліку. Про це розповів адвокат Роман Сімутін у коментарі для ТСН.ua, зазначивши, що йдеться навіть про тих, хто раніше вже вніс зміни до своїх військово-облікових даних.
Сімутін зауважив, що повідомлення вимагає з'явитися до територіального центру комплектування (ТЦК), однак не уточнюється, які саме порушення були виявлені.
"Є вимога з’явитись до ТЦК. А на підставі чого з’явитись у ТЦК? Тобто що порушили — це питання", — зазначив адвокат, додаючи, що подібні випадки вже траплялися з кількома його клієнтами.
Він припустив, що в деяких випадках чоловіки могли не пройти військово-лікарську комісію (ВЛК), однак головне питання полягає в тому, як визначають порушення облікових правил.
"Коли людина, наприклад, на блокпосту показує витяг з Резерв+, то перевіряючий дивиться в "Оберіг", де так само є стрічка про порушення правил військового обліку. А це формальна підстава для затримання. Тобто вигадали спосіб викликати не повістками, а іншим способом. Як наслідок — людина не може нормально їздити", — пояснив Сімутін.
Адвокат підсумував, що навіть якщо чоловік вчасно оновив свої дані, це не гарантує відсутність претензій до нього.
У Міністерстві оборони підтвердили, що правила військового обліку є досить об'ємними і порушенням вважається ігнорування направлення на ВЛК, повістки, в тому числі ігнорування бойової повістки. У відомстві наголосили, що "оновлення даних не є єдиним обов’язком громадян".
Нагадаємо, через "Укрпошту" надсилають повістки як українцям, які оновили свої військово-облікові дані, так і тим, хто не з’явився до ТЦК.
21 жовтня головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський анонсував, що у грудні буде ухвалювати рішення щодо нової моделі базової загальновійськової підготовки.