![Джелял: Пропозиції окупантам залишити Крим не приведуть до бажаного миру](https://thumbor.my.ua/infn8QlbA5BdrVT93eO5Ln6xXYQ=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fead471011fab77aa3ef322b8128ed453.jpg)
Джелял: Пропозиції окупантам залишити Крим не приведуть до бажаного миру
Про це заявив перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял на Третьому парламентському саміті Кримської платформи, який проходить у Ризі, передає Укрінформ.
«Будь-які пропозиції залишити Крим окупантові не приведуть до бажаного справедливого миру, якого ми прагнемо досягти», - сказав він.
Джелял нагадав слова Президента Володимира Зеленського, що Україна не торгує своєю землею і не кидає своїх людей. «Тому ми віримо, що вся територія України, включно з Кримом, буде звільнена і докладаємо до цього зусилля», - додав він.
За словами заступника голови Меджлісу, перемога України, а саме звільнення окупованого Криму та відновлення державного суверенітету на півострові мають створити правові умови, які забезпечать захист інтересів корінних народів та всіх громадян України в Криму.
Реінтеграція окупованого півострова в політичний та економічний простір України має передбачати реалізацію корінним кримськотатарським народом права на самовизначення у формі національно- територіальної автономії, наголосив він.
«Автономія, в межах повноважень, визначених Конституцією України, має забезпечувати рівні права для всіх мешканців Криму. Реалізація права кримськотатарського народу на самовизначення у формі національно- територіальної автономії унеможливить будь-які зазіхання Росії та територію українського Криму», - зауважив Джелял.
Від імені Меджлісу кримськотатарського народу він подякував парламентам держав-учасниць Кримської платформи за їхню підтримку України у боротьбі за власну незалежність та територіальну цілісність, за підтримку кримськотатарського народу в боротьбі за відновлення невід'ємних прав корінного народу на рідній землі.
«Особлива подяка парламентам України, Латвії, Литви, Канади, Польщі та Естонії за визнання злочинної депортації кримськотатарського народу у травні 1944 року геноцидом. Вірю, що парламенти інших держав-учасниць Кримської платформи невдовзі ухвалять аналогічні рішення», - додав Джелял.
Як повідомляв Укрінформ, у Ризі відкрився парламентський саміт Кримської платформи за участі близько 50 країн.
Фото: Руслан Стефанчук, Фейсбук
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)