Таку думку 24 Каналу висловив політолог Ігор Рейтерович, зауваживши, що Лукашенко підіграє Китаю. Самопроголошений президент Білорусі вдає з себе крутого політичного гравця, тому і намагається бути "зручним" для багатьох сторін.
Що криється за заявами Лукашенка
За словами політолога, Лукашенко постійно робить подібні заяви. Для прикладу, пригрозив росіянам війною, якщо ті захочуть приєднати Білорусь до Росії. Заява щодо Криму – це просто продовження всіх попередніх заяв, яку Лукашенко зробив публічно.
З одного боку він визнав реальність і розуміє, що від Росії йому нічого "не прилетить", адже за міжнародними документами це так і є. З іншого боку – Лукашенко в такий спосіб передає сигнал західним країнам, що він "не повністю на стороні Путіна і не повністю залучений у війні проти України",
– пояснив Рейтерович.
Варто зазначити, що Білорусь теж відповідальна за війну проти України, адже вторгнення в нашу країну було з її території. Після закінчення війни вона, так як і Росія, повинна нести покарання.
Зауважте! Лукашенко ж заявив, що Росія не нападала на Україну з території Білорусі. За його словами, перед початком повномасштабного вторгнення Росія проводила військові навчання у Білорусі, а коли почала відводити їх, війська йшли "вздовж українського кордону". Він не виключає, що "частину військ" могли "спровокувати" й вони таки звернули на Київ.
Подібні заяви є грою в обидві сторони.Самопроголошений президент намагається вдавати ту особу, з якою можна про щось домовлятись. Однак йому це вдається не надто добре.
Крім того, політолог розповів, що такі заяви обумовлені тим, що скоро в Білорусі будутьтак звані вибори президента. Зрозуміло, що справедливих виборів в країні не буде, проте Лукашенку потрібно сформувати певний образ для внутрішнього користувача.
Образ цей називається "або я, або війна". На підтвердження того він закидає інформацію, яка є неоднозначна з погляду Росії. Для всіх інших це зрозуміла історія,
– зауважив Рейтерович.
Ба більше, Лукашенко поставив під сумнів спроби Владіміра Путіна залучити війська Північної Кореї у війну проти України. Цим він підіграв Китаю, якийвиступив проти інтернаціоналізації, розширення війни та ескалації.
Лукашенко намагається бути "слугою багатьох панів" і мати для всіх гарний вигляд. Хоч цей образ давно вже нікого не вводить в оману, він продовжує вперто йому слідувати, бо вважає, що в такий спосіб займається "крутою геополітикою",
– зазначив політолог.
Рейтерович додав, що те, як закінчення війни вплине на Білорусь залежатиме від її результатів. Закінчення війни для Лукашенка буде справжнім викликом.
З одного боку, він хоче, щоб війна якомога швидше завершилась, адже в нього є побоювання, що Росія знову використає його. Країна-агресорка може знову використати територію його країни або тиснути на нього, щоб він залучив свою армію.
З іншого боку – закінчення війни може переорієнтувати погляди російської влади на Білорусь з огляду пошуку якихось "нових перемог". Такою перемогою може бути створення союзної держави, коли Білорусь просто буде поглинута Росією.
Лукашенко сподівається. що коли війна закінчиться, Росія буде не в стані спрямувати якість свої експансіоністські намагання спрямувати на Білорусь. Тому Лукашенко шукає нового "пана", який, безумовно, є Китай,
– підсумував політолог.