Саломе Зурабішвілі відмовилася піти до прокуратури, розцінивши це як політичний тиск
Саломе Зурабішвілі відмовилася піти до прокуратури, розцінивши це як політичний тиск

Саломе Зурабішвілі відмовилася піти до прокуратури, розцінивши це як політичний тиск

Саломе Зурабішвілі відмовилася піти до прокуратури, розцінивши це як політичний тиск

Президент не визнала результатів виборів і вважає, що правляча партія придушила волю громадян

Президент Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що не планує приходити до прокуратури для опитування, на яке її викликали у зв’язку із заявами про фальсифікацію останніх парламентських виборів. На пресконференції вона порадила прокуратурі «займатися своїми обов’язками» і не займатися політичними переслідуваннями.

Про це повідомило видання Грузія онлайн.

«Я б порадила прокуратурі почати роботу і уникати політичної розправи з президентом. Наші міжнародні партнери також спостерігають за цим і очікують, чи здатна прокуратура бути незалежною та неупередженою. Тож нехай прокуратура займається своєю роботою, а президент – своєю», — заявила Зурабішвілі.

Президент також зазначила, що виклик до прокуратури «дивним чином збігся з заявами Дмитра Медведєва». Раніше заступник голови Ради безпеки РФ Медведєв закликав у соцмережі відсторонити Зурабішвілі від посади та арештувати її.

«Я звертаюся до прокуратури: ви підзвітні народові, суспільство очікує від вас об’єктивного розслідування, а не переслідування президента. Прокуратура має уникати політичного тиску в цій ситуації», — наголосила вона.

Саломе Зурабішвілі відмовилася визнавати результати парламентських виборів, заявивши, що країна стала об’єктом «російської спецоперації». Прокуратура Грузії повідомила, що розпочала розслідування щодо можливих фактів фальсифікації виборів після звернення Центральної виборчої комісії від 30 жовтня 2024 року за статтею 164 (3) Кримінального кодексу Грузії — «фальсифікація виборів».

За офіційними даними ЦВК, правляча партія «Грузинська мрія» отримала близько 54% голосів, тоді як опозиційні партії – «Коаліція за зміни», «Єдність – Національний рух», «Сильна Грузія» та «Гахарія за Грузію» – набрали від 7,8% до 11%. Більшість опозиційних сил, зокрема й президент, не визнають результати голосування та вважають, що «Грузинська мрія» придушила волю грузинських виборців. Опозиційні партії заявили про відмову працювати в новому парламенті, висловлюючи недовіру до виборчого процесу.

У Грузії на парламентських виборах більшість голосів здобула проросійська партія «Грузинська мрія», яку вже довго критикує як опозиція, так і західні партнери. Як це позначиться на відносинах Грузії із заходом, розповів Володимир Кравченко у статті «Чи проллє кров «Грузинська мрія».

«Перемога «Грузинської мрії» порушує питання про майбутнє відносин Тбілісі з Вашингтоном, Брюсселем, Москвою. При цьому висловлюються побоювання, що критика виборів з боку ЄС та США та вжиті ними жорсткі заходи ще більше віддалять Грузію від Заходу та наблизять до Росії. Своєю чергою Москва якраз і зацікавлена у сценарії, коли влада вживе жорстких заходів при розгоні протестувальників і буде пролита кров», – пише автор.

Джерело матеріала
loader
loader