Україна створює десятки систем ШІ, щоб допомогти своїм безпілотникам – Reuters
Україна створює десятки систем ШІ, щоб допомогти своїм безпілотникам – Reuters

Україна створює десятки систем ШІ, щоб допомогти своїм безпілотникам – Reuters

Перехід до використання штучного інтелекту є важливим новим фронтом у технологічній гонці.

Україна використовує десятки вітчизняних доповнених систем штучного інтелекту для своїх дронів, щоб досягати цілей на полі бою без пілотування.

Про це пише Reuters.

Зазначається, що РЕБ знизив ефективність безпілотників із ручним керуванням. Тому системи, які використовують штучний інтелект, дозволяють безпілотникам виявляти цілі або долітати до них в районах, які захищених потужним РЕБ.

У виданні зауважують, що перехід до використання штучного інтелекту є важливим новим фронтом у технологічній гонці, яка розгорнулася після повномасштабного вторгнення Росії.

"Зараз на ринку представлено кілька десятків рішень від українських виробників... вони закуповуються і надходять у Збройні сили та інші оборонні структури", – сказала заступниця міністра оборони України Катерина Чорногоренко.

За її словами, наразі вони використовуються цілеспрямовано в спецопераціях.

Автоматизовані системи безпілотників користуються великим попитом серед солдатів, які шукають способи перемогти стрімко зростаюче використання радіоелектронної боротьби на полі бою.

Так, у липні один з українських високопоставлених чиновників розповідав Reuters, що відсоток ураження цілей у більшості fpv-безпілотників впав до 30-50%, а в нових пілотів може досягати 10%, і що основною проблемою є глушіння сигналу. При цьому він спрогнозував, що fpv-безпілотники зі штучним інтелектом зможуть досягти рівня ураження близько 80%.

Україна також використовує безпілотники-перехоплювачі, щоб збивати величезну кількість російських безпілотних літальних апаратів-розвідників, які допомагають наносити артилерійські та ракетні удари по українських об’єктах у тилу.

За словами Черногоренко, українські дрони-перехоплювачі також повинні бути оснащені штучним інтелектом.

"Російські розвідувальні безпілотники створюють величезні проблеми на передовій, але тепер їх досить ефективно збивають наші перехоплювачі", – сказала вона.

Джерело матеріала
loader
loader