Євросоюз порадив мешканцям своїх країн-членів запаси їжі та води
Євросоюз порадив мешканцям своїх країн-членів запаси їжі та води

Євросоюз порадив мешканцям своїх країн-членів запаси їжі та води

Європейський союз порадив мешканцям своїх країн-членів  зробити запаси їжі та речей першої потреби на випадок війни або іншої великої надзвичайної ситуації. Як пише Newsweek з посиланням на слова радника президента Єврокомісії та експрезидент Фінляндії Саулі Нііністьо, відповідна рекомендація вказана у звіті про цивільну та військову готовність Європи.

У документі нібито наголошується, що ЄС не був готовий до пандемії COVID-19 та війни РФ проти України, а тому було вирішено перейти "від реакції до проактивної готовності". Тому домогосподарствам радять бути готовими до самозабезпечення протягом мінімум 72 годин у разі надзвичайної ситуації.

Також документ рекомендує державам-членам "надати своїм громадянам вказівки щодо накопичення запасів, евакуації та доступу до екстрених служб". Мова йде про їжу з довготривалим зберіганням, воду, ліки, ліхтарики, батарейки та радіоприймач з портативним живленням. Головною загрозою вказується можлива російська агресія.

- У нас немає чіткого плану щодо того, що робитиме ЄС у разі збройної агресії проти держави-члена. Загроза війни, яку представляє Росія для європейської безпеки, змушує нас розглядати це як важливий елемент нашої готовності, не підриваючи роботу з підготовки  до інших серйозних загроз, — пише видання з посиланням на текст звіту.

Нііністьо також заявив, що ядром комплексної стратегії готовності має стати розширення прав і можливостей громадян. Так, ЄС має підвищувати обізнаність і заохочувати стратегію самозабезпечення серед населення. Політик також рекомендував збільшити бюджет Євросоюзу на 20% для посилення безпеки та реагування на кризи. Серед іншого вказується збільшення обміну розвідувальними даними між країнами-членами.

  • У жовтня Європа посилила правила для біженців та мігрантів. Кореспондент Коротко про розбирався, як це стосується українців. 
  • 28 жовтня соціологічна група "Рейтинг" провела опитування, згідно з яким стало відомо, що українці стали менше вірити у швидку перспективу вступу до ЄС.
Теги за темою
війна
Джерело матеріала
loader
loader