Навмисні атаки проти журналістів є воєнним злочином - Єврокомісія
Навмисні атаки проти журналістів є воєнним злочином - Єврокомісія

Навмисні атаки проти журналістів є воєнним злочином - Єврокомісія

Журналісти, які виконують свій обов’язок у зонах бойових дій, є цивільними особами, тож міжнародне законодавство визнає навмисні атаки проти них воєнним злочином.

Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться у заяві з нагоди Міжнародного дня припинення безкарності за злочини проти журналістів (відзначається 2 листопада), оприлюдненій Європейською службою зовнішніх дій.

Автори заяви - високий представник ЄС Жозеп Боррель та віцепрезидент Єврокомісії Вера Йоурова.

«З нагоди 10-го Міжнародного дня припинення безкарності за злочини проти журналістів, ми вшановуємо безстрашних репортерів та журналістів, які на передовій висвітлюють конфлікти, кризи та надзвичайні ситуації. Їхня робота є дуже важливою для виявлення порушень прав людини, зловживань та воєнних злочинів, які без цього залишаються прихованими від громадського погляду», - йдеться у спільному документі.

Як зазначається, минулого року сталося безпрецедентне зростання випадків убивств журналістів, що є приголомшливим та неприйнятним. Це було в Газі, Лівані, М’янмі, Ємені, Судані та в інших країнах, де журналісти, попри смертельну загрозу, мужньо виконували свій обов’язок, доносили до міжнародної спільноти об’єктивну інформацію з місця подій, викривали воєнні злочини та документували воєнні звірства.

«Українські журналістипродовжують бути об’єктами насильства, переслідувань і свавільних затримань з боку Росії та проросійських сил… ЄС рішуче засуджує атаки проти журналістів та знову закликає до невідкладних та ефективних дій із захисту журналістів та працівників медіа. Міжнародне гуманітарне право чітко визначає що журналісти та працівники ЗМІ є цивільними людьми, і мають бути захищеними у всі часи. Навмисні атаки проти журналістів є воєнним злочином, відповідно до міжнародного гуманітарного права», - зазначили представники ЄС.

Жозеф Боррель та Вера Йоурова закликали всі держави швидко, ефективно та неупереджено розслідувати подібні інциденти. Вони наголосили: насильство проти журналістів, погрози та переслідування створюють атмосферу страху, призводять до самоцензури, або навіть до вигнання. Без притягнення винних у таких утисках до відповідальності цикл насильства проти журналістів триватиме, скорочуючи простір для вільних і незалежних ЗМІ та підриваючи фундаментальне право громадян на інформацію.

Як повідомлялося, за даними Ради Європи, понад 30 українських журналістів незаконно утримуються російськими окупаційними силами за сфабрикованими звинуваченнями.

Теги за темою
ЗМІ Єврокомісія
Джерело матеріала
loader
loader