Щороку 3 листопада відзначають День інженерних військ України. Під час бойових дій саме ці війська займаються інженерним забезпеченням. Вони також організовують інженерну розвідку, розчищають шляхи від завалів, будують переправи і безпечні проходи через мінні поля, обладнають територію для подальшого наступу і супроводжують військо.
Історія свята
В Україні День інженерних військ був встановлений у 1999 році указом президента Леоніда Кучми. Свято встановили «з огляду на заслуги інженерних військ у зміцненні обороноздатності держави».
Під час війни, яку розв'язала РФ, інженерні війська одними з перших вступають в бій: прокладають безпечні проходи в мінних полях для просування піхоти і техніки, знешкоджують вибухові пристрої, розчищають дороги від загороджень і завалів, наводять необхідні переправи через водні перешкоди.
Також вони проводять інженерну розвідку, фортифікаційне обладнання районів військ, маскування військ (сил) і об’єктів.
Інженерні війська також беруть участь у розмінуванні територій. Так, від початку широкомасштабної агресії РФ державні оператори протимінної діяльності України обстежили та розмінували 5308 км² території. Завдяки первинному обстеженню площа забруднених територій зменшилася з 156 тис. км² до 142 тис. км².