В ISW оцінили наслідки участі КНДР у війні Росії проти України
В ISW оцінили наслідки участі КНДР у війні Росії проти України

В ISW оцінили наслідки участі КНДР у війні Росії проти України

В ISW оцінили наслідки участі КНДР у війні проти України, а також пояснили, як Кремль використовуватиме солдатів.

Як передає "Хвиля", про це йдеться у звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW).

За словами експертів, Кремль, найімовірніше, залучатиме північнокорейську живу силу, щоб підтримувати наступні зусилля у війні проти України. До того ж, розгортання військ КНДР у війні проти України підкреслює постійну залежність російського диктатора Володимира Путіна від пошуку альтернативних шляхів формування збройних сил, щоб уникнути ширшої мобілізації в Росії.

При цьому вони наголосили, що втім наслідки участі військових КНДР у війні виходитимуть далеко за межі поля бою в Україні. Зокрема, Пхеньян сподівається, що їхні солдати матимуть бойовий досвід в умовах сучасної війни, і який Північна Корея "може сподіватися застосувати до майбутніх конфліктів, у яких вона може брати участь".

Війська КНДР / Фото: kcna.kp
Війська КНДР / Фото: kcna.kp

"Військова доктрина Північної Кореї визначає Південну Корею та Сполучені Штати як противників, а війна в Україні дає КНДР безпрецедентну можливість "практикувати" свою доктрину в умовах бою, які можуть нагадувати майбутні конфлікти на Корейському півострові через технологічні та тактичні нововведення", - зазначили аналітики.

Вони також розповіли, що зближення між Північною Кореєю та Росією створює явну ймовірність загрожувати довгостроковій стабільності Корейського півострова та ширшого Азіатсько-Тихоокеанського регіону.

Незважаючи на те, що Пхеньян категорично заперечує всі докази відправлення своїх військових до Росії, північнокорейські солдати вже прибули до Курської області. Там вони вступлять у бій із ЗСУ.

Крім того, аналітики зазначили, що при цьому Кремль неодноразово наголошував на нібито передбачуваній законності співпраці Росії з КНДР. Очевидно, російська пропаганда робить це для того, щоб "налагодити відносини з Південною Кореєю і перешкодити Сеулу безпосередньо надіслати пряму військову допомогу Україні". До того ж, постійне заперечення КНДР своєї участі у війні може відображати також і бажання уникнути додаткових міжнародних санкцій.

Аналітики ISW звертають увагу на те, що приєднання Північної Кореї до Росії має низку негативних наслідків. По-перше, здобуття нового головного союзника збільшує шанси на те, що КНДР "зможе перемогти у війні або хоча б вижити". У зв'язку з цим Пхеньян може вдаватися до більш ризикованої поведінки.

По-друге, Північна Корея за допомогою співпраці з Росією зменшить свою економічну та військову залежність від Китаю, а відповідно – зменшить впевненість Південної Кореї у тому, що Пекін може стримати "імпульси" Пхеньяну.

По-третє, Росія не стримуватиме КНДР, а навпаки – може заохочувати до військового протистояння з Південною Кореєю.

Нагадаємо, Зеленський закликав світ зупинити військову співпрацю РФ та КНДР.

Теги за темою
Володимир Путін
Джерело матеріала
loader