«Втримати це у таємниці дуже складно»: Клімкін припустив, кому вигідний витік інформації з плану перемоги
«Втримати це у таємниці дуже складно»: Клімкін припустив, кому вигідний витік інформації з плану перемоги

«Втримати це у таємниці дуже складно»: Клімкін припустив, кому вигідний витік інформації з плану перемоги

«Втримати це у таємниці дуже складно»: Клімкін припустив, кому вигідний витік інформації з плану перемоги

На думку Павла Клімкіна, ті, хто презентували план перемоги, розуміють, що втримати конфіденційні пункти в таємниці практично неможливо.

Втримати засекреченою інформацію, яка попри конфіденційність відома великій кількості людей, неможливо, вважає колишній міністр закордонних справ та співзасновник Центру національної стійкості та розвитку Павло Клімкін. Говорячи про витік інформації із таємних пунктів з плану перемоги, він зазначив, що цей злив міг бути вигідним Сполученим Штатам.

«Історія, хто злив… Ми з вами точно не отримаємо [відповідь]. Але кому вигідно? Відповідь – американцям», – зазначив ексміністр у випуску «Клімкін Пояснює» для LIGAnet.

На питання, чи може ця ситуація якось вплинути та посилити напруженість між Україною та США, Клімкін відповів, що навряд чи. 

«Він (президент Володимир Зеленський – ред.) же не каже про довіру. Він каже про конфіденційність, всі ці списки і так далі. І насправді якщо серйозно, то утримати все, що передавалося, в таємній площині неможливо. Тобто в непублічні можна. Але що таке конфіденційність? Яка різниця між таємністю та публічністю або не публічністю? Ви ж знаєте, якщо там щось розголошується, то наступає відповідальність. І врешті решт питання, які порушують в цьому плані, і зі списками озброєнь, і з іншими і взагалі, вони ж насправді мають політичний аспект», – зазначив Клімкін. 

За його словами, пункти плану є суспільно важливими для США. І хтось із журналістів, додав ексміністр, має сказати «так, якщо ми на це йдемо, то це має наслідки». 

«Звичайно під час війни є таємні теми. І на якісь теми ніхто розмовляти не буде. Але ми демократична країна. Так само і США демократична країна. Тому тримати це все в абсолютній таємниці насправді дуже і дуже складно. Оскільки це обговорюється активно, це обговорюється в американській тусовці, урядовій тусовці тощо. У це залучені вже тисячі людей. Погодьтеся, презентований план у США, Байдену, керівництву кандидатам. Він презентований всім європейським країнам… Ми мали з самого початку виходити з того, що в певний момент все стане відомо. І я думаю, що ті, хто презентували план, це прекрасно розуміють», – підсумував Клімкін.

29 жовтня видання The New York Times написало, що у таємному пункті плану перемоги, який стосується комплексного неядерного стратегічного стримувального пакета, Зеленський попросив у партнерів надати Україні ракети Tomahawk, дальність яких становить 2400 кілометрів. У цій публікації видання посилалося на американських високопосадовців. Водночас джерело NYT додало, що вважає цю вимогу абсолютно нездійсненною. 

У відповідь Зеленський заявив, що інформація про запит на поставки далекобійних ракет Tomahawk була суто конфіденційною  і її витік свідчить про відсутність довіри між Україною та партнерами. Так він відповів на прохання прокоментувати витік даних про таємні пункти в плані перемоги. 

Зазначимо, що план перемоги України передбачає: запрошення в НАТО до закінчення війни, зміцнення оборони завдяки операціям на нових ділянках та збиттю російської авіації, розміщення комплексу неядерного пакета стримування в нашій державі, посилення антиросійських санкцій та стратегічно-економічного потенціалу України й застосування в майбутньому досвіду Сил оборони для зміцнення оборонного потенціалу Заходу. Також цей документ має три таємні додатки до оборонного та економічного пунктів, які Київ представив лідерам США, Британії, Франції, Італії та Німеччини.

Джерело матеріала
loader
loader