Як передає Укрінформ, про це повідомляє Politico.
"Цього разу вони використовували нову методику опитування з величезною вибіркою, яка, на думку деяких, точніша за будь-що, що зараз широко використовується в американській політиці, — і попередньо передбачають перемогу Камали Гарріс", - йдеться у повідомленні.
Focaldata, британська соціологічна компанія, опитала понад 31 000 виборців у Сполучених Штатах Америки протягом останнього місяця для MRP - інноваційного типу дослідження, яке стало впливовим у Британії в останні роки. Результатами соціологи поділилися ексклюзивно з Politico.
Поєднуючи результати MRP-опитування з результатами свого масштабного онлайн-опитування у "хитких" штатах, Focaldata оцінює, що Гарріс, ймовірно, переможе у Мічигані з перевагою майже в 5 пунктів, у Неваді – з перевагою у близько двох пунктів та з невеликою перевагою у Пенсильванії та Вісконсині.
Focaldata припускає, що Трамп, натомість, обійде Гарріс в Джорджії та Північній Кароліні. Дані онлайн-опитувань та MRP-моделювання розходяться щодо штату Арізона.
Перевага Гарріс частково пояснюється її привабливістю серед білих жінок старшого віку. Однак, Трамп здобув перевагу серед молодих чорношкірих та іспаномовних чоловіків.
"Наша модель MRP показувала перемогу Трампа протягом усієї кампанії, і лише в останньому оновленні вона змінилась на користь демократа", – сказав Джеймс Канагасуріам, головний науковий співробітник Focaldata.
MRP – статистична модель, що бере масивну загальнонаціональну вибірку, а потім використовує демографічні дані, щоб оцінити результати виборів на рівні штатів.
Метод, який називають "мегаопитуванням", увірвався на політичну сцену у Великій Британії у 2017 році, правильно передбачивши, що прем'єрка Тереза Мей втратить більшість у парламенті в той час, коли більшість опитувань свідчили, що вона здобуде велику перемогу.
Компанія Focaldata працює над американськими опитуваннями вже декілька місяців.
Як повідомляв Укрінформ, в останніх опитуваннях відрив Гарріс від Трампа за тиждень скоротився на один відсотковий пункт.
Президентські вибори у США відбудуться вже у вівторок, 5 листопада.
Фото: Bill Clark / CQ-Roll Call, Inc via Getty Images