Український військовий психолог Андрій Козінчук пропонує зробити мобілізацію ефективнішою, доукомплектувавши існуючі бригади новими бійцями та зброєю, а не створювати нові підрозділи.
Він вважає, що якісний підбір мотивованих людей підвищить ефективність армії, адже в багатьох старих бригадах відчувається "кадровий голод". Зараз укомплектування цих частин відбувається повільно, нові бійці надходять по 10–50 осіб за період - повідомляє Андрій у ефірі Ранок.LIVE.
Законодавчо мобілізацію в Україні вже продовжили на 90 днів, з 10 листопада до 7 лютого 2025 року. Планується мобілізувати ще 160 тисяч громадян, що дозволить укомплектувати війська до 85%. Загалом до Сил оборони України призвали вже понад мільйон громадян, але додаткові ресурси потрібні для стабільної оборони.
Секретар РНБО Олександр Литвиненко підкреслює, що всі дії військоматів направлені на захист країни, і якби росія не розпочала війну, не було б необхідності в роздачі повісток. Протиставляючи українським силам, які ретельно готують своїх військових, росія кидає своїх людей у бій без підготовки. Тактика окупантів вказує на їхнє байдуже ставлення до життя солдат і цивільного населення України.
Центр протидії дезінформації також зауважує, що російські медіа, які перекручують інформацію, намагаються представити українську мобілізацію як "несправедливу" або "безнадійну". Пропагандисти замовчують примусову мобілізацію у самій росії. Центр підкреслює, що мобілізація в Україні — це вимушений захід задля захисту країни від агресора.
Раніше ми повідомляли, українці можуть служити неподалік від дому, як скористатися привілеєм?
Після походу до ТЦК не звільняють, як зберегти робоче місце та зарплату- детальніше на Знай.ua.