![У Білорусі помер 22-річний політв'язень](https://thumbor.my.ua/RfxsoiM9AnIrJEAtMK0uyogja0A=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F419%2F61b1d80dc1da22a61e2609c159d1f7ba.jpg)
У Білорусі помер 22-річний політв'язень
У Білорусі за гратами помер 22-річний політв'язень, уродженець Росії Дмитрій Шлетгауер, який відбував 12-річний термін ув’язнення за шпигунство та "сприяння екстремістській діяльності".
За попередньою інформацією, Шлетгауер помер 11 жовтня 2024 року, пробувши у колонії менше місяця.
Точна причина його смерті невідома.
Влітку його засудили до 12 років колонії в умовах посиленого режиму за "шпигунство" і "сприяння екстремістській діяльності".
Громадянин Росії, який отримав посвідку на проживання в Білорусі в 2018 році, до арешту працював на полімерному заводі.
Шлетгауер став сьомим дисидентом, який помер у в’язниці після того, як у 2020 році Мінськ розпочав жорсткі та масштабні репресії проти опозиції.
Правозахисні групи кажуть, що зараз в Білорусі є близько 1300 політичних в'язнів, і багатьом із них відмовляють у належній медичній допомозі та контактах зі своїми родинами.
Лідерка опозиції у вигнанні Світлана Тихановська закликала до незалежного розслідування смерті Шлетгауера.
Лукашенко нещодавно у кілька хвиль помилував частину політв’язнів.
Європейський Союз на цьому тлі заявив, що ще сотні людей перебувають у білоруських тюрмах із політичних мотивів.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)