«Характер.media» та «Меморіал» презентували меморіальний репортаж про Ірину Цибух
«Характер.media» та «Меморіал» презентували меморіальний репортаж про Ірину Цибух

«Характер.media» та «Меморіал» презентували меморіальний репортаж про Ірину Цибух

У художньому репортажі зібрані думки та спогади близьких, колег та побратимів про бойову медикиню, медійницю Ірину Цибух та цитати з її аудіощоденників.

Команда «Характер.media» у партнерстві з платформою пам'яті «Меморіал героїв» презентувала меморіальний художній репортаж про бойову медикиню батальйону «Госпітальєри» Ірину Цибух, яка загинула під час виконання бойового завдання в Харківській області. Про це «Характер.media» повідомило на своїй сторінці у фейсбуці.

«"Чека. Камертон Свободи" — це історія Ірини через спогади її родини, побратимів та друзів. Цей репортаж не тільки про те, як Чека загинула, а про те, як і для чого вона жила», — зазначено у дописі.

Ірина Цибух медійниця, госпітальєрка та патріотка ще за життя стала символом відваги та людського служіння. Її загибель сколихнула суспільство.

Меморільний репортаж журналістки Альона Мартинюк про неї складається з 15 частин, у яких викладені думки та спогади рідних, друзів, побратимів, знайомих, колег про Ірину. У репортаж вплетені аудіозаписи з її інтерв’ю та щоденників.

«Думаю, цей художній репортаж — найважливіший і найсильніший матеріал, який цьогоріч створила наша команда.

В памʼять про бойову медикиню Ірину Цибух. Таку мужню, сильну, мудру Чеку.

Мені складно описати той шквал емоцій, який накриває. Тепло і радість, коли чуєш голос Чеки, такий живий, справжній. Захоплення, повага і вдячність, коли занурюєшся в історії про неї від рідних, побратимів, друзів. Розпач, біль, злість, коли усвідомлюєш, що цієї людини більше немає.

А це щей текст про життя.

Життя, яка Іра не боялася жити і кожен день якого наповнювала сенсом.

Життя, які вона так самовіддано рятувала.

Життя, памʼять про які вона хотіла зберегти за будь-яку ціну», зазначила співзасновниця платформи памяті «Меморіал героїв» Лера Лауда.

Репортаж доступний українською та англійською мовами за посиланням.

  • Читайте також: Петиція про надання звання Героя України Ірині Цибух набрала необхідну кількість голосів

Нагадаємо, 25-річна менеджерка проєктів регіонального мовлення Суспільного та бойова медикиня добровольчого батальйону «Госпітальєри» Ірина Цибух загинула під час ротації на Харківському напрямку 29 травня. 1 червня їй мало виповнитися 26 років.

З 2015 року Ірина їздила на Донбас як військова парамедикиня, була бойовою медикинею у складі добровольчого батальйону «Госпітальєри», який займається медичною евакуацією військових у гарячих точках на лінії фронту. 

У лютому 2022 року вона долучилася до добровольчого батальйону і зайняла позицію старшої екіпажу.

Торік Ірина Цибух стала лавреаткою премії «УП 100. Сила жінок». 

16 листопада 2023 року, до Дня телебачення, радіо та зв’язку, Ірина Цибух отримала нагороду з рук Президента України Володимира Зеленського — орден «За заслуги».

Фото: сторінка проєкта «Чека. Камертон Свободи»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Джерело матеріала
loader
loader