Метал — музика з «найвищим інтелектом», а Black Sabbath лідирують за словниковим запасом
Метал — музика з «найвищим інтелектом», а Black Sabbath лідирують за словниковим запасом

Метал — музика з «найвищим інтелектом», а Black Sabbath лідирують за словниковим запасом

Нарешті науково доведено те, що металісти знали завжди.

Відключайте рекламу - підтримуйте ITC! Метал — музика з «найвищим інтелектом», а Black Sabbath лідирують за словниковим запасом - Фото 1

Компанія Prodigy Education проаналізувала тексти пісень популярних виконавців сучасності та минулих десятиліть, щоб виявити закономірності в емоціях та лексичній складності. Лексичне різноманіття — тобто кількість унікальних слів, які вживає музикант у своїх піснях — допомогло визначити, які виконавці та жанри мають найбагатший словниковий запас.

За результатами аналізу, гурт Black Sabbath визнано найрозумнішими музикантами за показником лексичного різноманіття їхніх текстів — 52%. Серед музичних жанрів перше місце за цим критерієм посідає метал (41%), за ним ідуть рок і кантрі (по 37%).

У межах жанру метал після Black Sabbath найінтелектуальнішими виконавцями стали Slayer і Megadeth. Якщо розглядати музику за десятиліттями, найвищий рівень лексичного різноманіття мали пісні 1970-х років (38%), а найнижчий — 1990-х (29%).

Метал — музика з «найвищим інтелектом», а Black Sabbath лідирують за словниковим запасом (дослідження)

Marvin Gaye став найпозитивнішим виконавцем за емоційним забарвленням текстів пісень. Попмузика загалом також вирізняється оптимістичним і життєствердним тоном. Водночас метал виявився найнегативнішим жанром, а Slayer — найпохмурішим виконавцем як у межах металу, так і серед усіх досліджених музикантів.

Метал — музика з «найвищим інтелектом», а Black Sabbath лідирують за словниковим запасом (дослідження)

Опитування показало, що понад 3 із 5 людей, які слухають музику під час роботи, відзначають підвищення продуктивності, а 70% кажуть про посилення концентрації уваги. Серед улюблених жанрів для робочого процесу — Lo-Fi/Chillhop (92%) і ембієнт (91%). Любителі джазу та класичної музики частіше за інших отримували підвищення на роботі (39%), а прихильники регі та фолку були лідерами за кількістю надбавок до зарплати (66% і 63% відповідно).

Метал визнали найрозумнішим музичним жанром: результати дослідження

Батьки повідомили, що діти, які слухають музику під час навчання, витрачають на заняття в середньому 9 годин на тиждень, і понад половина з них (57%) мають відмінні оцінки. Попмузика найпопулярніша серед юних меломанів (47%), проте батьки вважають класику, джаз та ембієнт найкращими для концентрації уваги.

Методологія дослідження

Дослідники проаналізували по 10 пісень кожного виконавця з чартів Billboard і популярних артистів різних десятиліть. Для аналізу емоційного забарвлення текстів використали інструмент NLTK’s VADER, а для підрахунку частоти слів — Open AI API. В опитуванні про вплив музики на продуктивність праці та навчання взяли участь 1000 американців.

Теги за темою
музика
Джерело матеріала
loader