У дніпровському притулку для тварин відкрили стаціонар для хворих коней
У дніпровському притулку для тварин відкрили стаціонар для хворих коней

У дніпровському притулку для тварин відкрили стаціонар для хворих коней

У дніпровському притулку для тварин «Пегас» відкрили стаціонар для коней, яких врятували від війни або забою.

Про це кореспондентові Укрінформу розповіли зоозахисники.

У дніпровському притулку для тварин відкрили стаціонар для хворих коней - Фото 1 У дніпровському притулку для тварин відкрили стаціонар для хворих коней / Фото: Микола М'якшиков, Укрінформ

Стаціонар побудували завдяки донаторам організації з порятунку тварині довкілля UAnimals та підтримці фонду Humane Society International. Як розповіли зоозахисники, на клініку витратили близько ₴2 мільйонів, які збирали пів року. На будівництво стаціонару пішли три місяці.

Вони зазначили, що стаціонар був дуже потрібен притулку, бо тут проживають близько 30 коней, які потребують пожиттєвого лікування. Вони мають захворювання дихальних шляхів, ніг, серцево-судинної системи, онкологію.

«Лікування коня - дуже складний та затратний процес. Як правило, для цього приїздить ветеринар та проводить всі маніпуляції у стайні, де тварина й проживає. Або коней перевозять у лікарню, а це ще складніший процес. Стаціонар же має спеціальні умови для лікування коней. Це як лікарня для людини, де її доглядають та лікують до моменту одужання чи полегшення її стану. Такі самі умови є для коней у стаціонарі «Пегасу», - розповіли в UAnimals.

Так, у притулку живе кобила Каміла із Лисичанська, яка вижила після прильоту ворожої ракети. Уламок пошкодив тварині сухожилля, вона має інвалідність на все життя. У стаціонарі для Каміли є спеціальне покриття підлоги, щоби вона не травмувала ногу ще сильніше, коли підводиться.

Кобила Любаша має хронічну пневмонію, задихається від пилу та вологи у загальній стайні. У стаціонарі є вентиляція, яка допоможе Любаші уникнути нападів.

Зоозахисники додали, що коня Руслана врятували з-під обстрілів. «Коня виводили замінованими полями та лісом. Руслану - 20 років. У тварини контузія, він боїться гучних звуків, має проблеми з ногами й потребує постійної підтримки препаратами», - зазначили вони.

Як повідомляв Укрінформ, на Харківщині проводять іповенцію (модель терапевтичної взаємодії між людиною і конем) для ветеранів і військовослужбовців.

Теги за темою
Дніпро Тварини
Джерело матеріала
loader
loader