Українці з 35 країн світу можуть захистити свої права через Електронний суд. Про це повідомила пресслужба державного підприємства «Інформаційні судові системи».
Сервіс дає змогу відстежувати перебіг справ, подавати документи та оперативно реагувати на зміни у процесі. Він доступний через авторизацію в «Дії».
Електронним судом вже користуються понад 400 тисяч українців.
«Значна частина нових користувачів — це українці, що вимушено перебувають за кордоном. Державні електронні сервіси, які активно розвиваються, допомагають їм зберігати зв'язок з українською правовою системою. Для них електронні сервіси — це ще й місток єдності з Батьківщиною», — зазначили у державному підприємстві «Інформаційні судові системи».
Користувачами сервісу є українці, які нині перебувають у Болгарії, Німеччині, Молдові, Данії, Португалії, Іспанії, Чехії, Румунії, Туреччині, Великій Британії, Франції, Італії, Словаччині, Австрії, Канаді, США, Швеції, Литві, Польщі, Естонії, Латвії, Швейцарії, Нідерландах, Ізраїлі, Ірландії, Фінляндії, Греції, Хорватії, Австралії, Норвегії, ОАЕ, Бельгії, Таїланді та на Кіпрі.
Раніше така законодавча ініціатива зазнала критики з боку правозахисників, оскільки значно обмежує доступ до відкритої інформації у реєстрі судових рішень та надає суддям необмежені повноваження для цього. Український Медіарух також закликав депутатів не приймати законопроєкт 7033-д через суттєве перешкоджатиме висвітленню кримінальних справ, повʼязаних із війною.
Фото: Getty Images
Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.