У вівторок парламент Словаччини відхилив спробу Європейського парламенту включити право на аборт до Хартії основних прав ЄС.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє TASR.
Резолюцію підтримали 78 з 140 присутніх депутатів.
Окрім більшості депутатів від уряду, її підтримала і частина опозиції.
До членів урядових партій приєдналися члени опозиційних Християнсько-демократичного руху та Руху "Словаччина" колишнього прем'єр-міністра Ігоря Матовича.
Більшість депутатів правлячої партії "Голос" утрималися від голосування.
Національна рада Словацької Республіки висловила своє занепокоєння з приводу неодноразових спроб Європарламенту втручатися в суверенітет країн-членів Європейського Союзу.
Як приклад такої процедури вона вказала на резолюцію Європарламенту від квітня цього року про включення абортів до Хартії фундаментальних прав.
На думку словацького парламенту, питання, пов'язані з політикою охорони здоров'я, належать до компетенції країн-членів ЄС.
"Резолюція ЄП суперечить духу Конституції Словацької Республіки і суперечить Декларації Національної ради Словацької Республіки про суверенітет держав-членів ЄС у культурних та етичних питаннях.
Він не поважає відповідальність держав-членів ЄС за визначення своєї політики в галузі охорони здоров'я, за організацію та надання медичних послуг та охорони здоров'я, викладену в Договорі про функціонування ЄС", – йдеться в резолюції словацького парламенту.
Парламент Словаччини, де більшість населення є католиками, відхилив кілька пропозицій щодо посилення умов для проведення абортів у попередній виборчий період.
Їх кількість в країні вже тривалий час зменшується.
Метою європейської резолюції була декриміналізація абортів та усунення перешкод для їх проведення.
У травні Данія заявила, що лібералізує законодавство про аборти, дозволивши процедуру до 18-го тижня вагітності.
Перед тим депутати Європарламенту підтримали резолюцію із закликом до Ради Євросоюзу додати питання сексуального та репродуктивного здоров'я і право на безпечний і легальний аборт до Хартії основних прав ЄС.