У США працівники заводу Boeing оголосили про завершення 53-денного страйку
У США працівники заводу Boeing оголосили про завершення 53-денного страйку

У США працівники заводу Boeing оголосили про завершення 53-денного страйку

Працівники авіабудівної корпорації Boeing проголосували в понеділок за прийняття запропонованої угоди з компанією та припинення страйку, який тривав протягом 53 днів.

Про це повідомляє The Hill, передає Укрінформ.

Новий контракт передбачає підвищення заробітної плати працівників на 38% протягом наступних чотирьох років та виплату додаткових бонусів у розмірі 12 тис. доларів за підписання контракту. За даними Boeing, середній заробіток машиніста наприкінці чотирьох років становитиме 119,3 тис. дол. на рік, що приблизно на 43,7 тис. доларів більше, ніж за попереднім контрактом, який становив 75,6 тис. дол.

Водночас нова угода не передбачає відновлення пенсійного забезпечення із визначеними виплатами, яких вимагають працівники. Але профспілка закликала своїх членів проголосувати за контракт і зберегти важелі впливу для майбутніх переговорів.

Це була третя пропозиція, яку Міжнародна асоціація машиністів і аерокосмічних працівників (IAM) винесла на голосування своїх членів. Голосування «розчистило» шлях до відновлення виробництва на заводах компанії Boeing в Сіетлі та Портленді у вирішальний для авіабудівника період.

Як повідомляв Укрінформ, 13 вересня працівники авіакомпанії Boeing розпочали страйк за участі 33 тисяч працівників з вимогою збільшення заробітної плати.

Страйк робітників розпочався через декілька тижнів після призначення нової генеральної директорки авіабудівної компанії Келлі Ортберг. У січні стався тривожний інцидент: у майже нового літака Boeing 737 MAX у повітрі відлетіла дверна панель.

Працівники корпорації Boeing відхилили угоду, досягнуту раніше між керівництвом та представниками профспілки. Угода, зокрема, передбачала підвищення заробітної плати співробітників на 25% протягом найближчих чотирьох років. Також угода включала бонус у розмірі 3000 доларів США за підписання контракту та зобов’язання побудувати наступний комерційний літак Boeing у районі Сіетла за умови, що програма буде запущена протягом чотирьох років контракту.

Друга запропонована пропозиція компанія підвищила б зарплату для членів IAM на 35% упродовж чотирирічного терміну дії контракту з негайним підвищенням на 12%, а також виплатила б їм бонус у розмірі 7000 доларів. Однак 64% членів Міжнародної асоціації машиністів (IAM) проголосували проти неї.

Згідно з оцінкою Standard & Poor’s, страйк коштує компанії 1 мільярд доларів на місяць на додаток до її поточних збитків.

Теги за темою
США Boeing
Джерело матеріала
loader
loader