Журналістка Наталія Гуменюк увійшла до шортліста міжнародної Премії за свободу преси
Журналістка Наталія Гуменюк увійшла до шортліста міжнародної Премії за свободу преси

Журналістка Наталія Гуменюк увійшла до шортліста міжнародної Премії за свободу преси

Організація Репортери без кордонів відзначила її номінацією за діяльність проєкту The Reckoning Project з документування злочинів та навчання журналістів зі збору та зберігання свідчень злочинів для подальшого використання їх у судових процесах

Українська журналістка та документалістка Наталія Гуменюк увійшла до шортліста престижної міжнародної журналістської премії Press Freedom Awards 2024, яку вручає організація«Репортери без кордонів». Про це йдеться у повідомленні на сайті організації. 

Наталія Гуменюк — українська журналістка, директорка Лабораторії журналістики суспільного інтересу й співзасновниця проєкту «Свідчить Україна», який документує воєнні злочини.

Організація Репортери без кордонів відзначила її номінацією за діяльність проєкту The Reckoning Project з документування злочинів та навчання журналістів зі збору та зберігання свідчень злочинів для подальшого використання їх у судових процесах.

«The Reckoning Project опублікував одне з перших розслідувань про депортацію Росією українських дітей. Після цих розслідувань Міжнародний кримінальний суд (ICC) у березні 2023 року видав ордери на арешт президента Володимира Путіна та російської уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової», — йдеться в поясненні на сайті премії. 

Як зазначається, цьогоріч на премію було номіновано 18 журналістів і журналістських колективів, два медіа й пʼятеро фотожурналістів з 22 країн. Їх нагородять за значний внесок у захист і просування свободи преси у світі.

Церемонія вручення премії відбудеться 3 грудня 2024 року у місті Вашингтон.

Ведучою церемонії буде журналістка Лулу Ґарсія-Наварро.

Репортери без кордонів (Reporters Without Borders) — це міжнародна недержавна організація з прав людини, яка відзначає журналістів та медіа за винятковий внесок у захист або просування свободи преси у світі.

До складу журі премії входять провідні журналісти та захисники свободи слова з усього світу. Вони визначають переможців у трьох номінаціях Сміливість, Вплив та Незалежність.

Нагороду отримали:

  • журналістка Татаро-башкирської служби «Радіо Свобода» Алсу Курмашева;
  • розслідувачка з Нігеру Саміра Сабу;
  • палестинська журналістка Шрук аль Айла;
  • гватемальська журналістка Куїмі де Леон.

Крім того, премією Gwen Ifill Press Freedom Award, яку щорічно вручають на знак визнання прихильності до свободи преси, посмертно нагородять колишнього генерального директора «Репортерів без кордонів» Крістофа Делуара.

Фото: RSF

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Джерело матеріала
loader
loader