Державний оператор тилу розробив обмежувальні заходи для постачальників, які не виконують свої зобов'язання за укладеними договорами
Про це повідомила пресслужба державної агенції.
Санкції передбачають відмову від встановлення ділових відносин з ДОТ на майбутнє, як наслідок – дискваліфікацію у подальших закупівельних процедурах. Максимальний термін обмеження - 1 рік. Застосування обмежень визначатиме спеціально створена комісія з можливістю оскарження такого рішення протягом 5 днів.
"Застосування обмежувального заходу відбуватиметься через режим оперативно-господарських санкцій, передбачених Господарським кодексом України. Відповідно це слугуватиме додатковою мотивацією для постачальників щодо підвищення відповідального ставлення до забезпечення військовослужбовців ЗСУ", - пояснили в ДОТ.
Застосування обмежувальних заходів торкнеться тих постачальників, які:
- порушують антикорупційне/санкційне законодавство;
- постачають фальсифіковану або неякісну продукцію;
- мають низький відсоток постачання (SLA);
- надають підроблені документи на товари.
Передбачено, щоб рішення щодо застосування санкцій проти постачальника, а також розгляд його скарги на це рішення розглядали дві різні комісії. У ДОТ вважають, що це сприятиме відкритості на прозорості процесу.
- У жовтні журналісти видання NGL.media розповіли, що партію тушкованої свинини для ЗСУ, яку схвалила лабораторія військової частини А3466 Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Міноборони, схвалила поставку в ЗСУ майже 11 тис. бляшанок тушкованої свинини, яка непридатна до вживання.
- Пізніше Міноборони України звернулося до СБУ щодо перевірки можливих фальсифікацій документів постачальником харчових продуктів для армії.