Північна Корея запустила міжконтинентальну балістичну ракету, яка досягла рекордної висоти
Північна Корея запустила міжконтинентальну балістичну ракету, яка досягла рекордної висоти

Північна Корея запустила міжконтинентальну балістичну ракету, яка досягла рекордної висоти

Повідомляється, що Північна Корея досягла космосу в середу, 30 жовтня, зі своєю першою міжконтинентальною балістичною ракетою (МБР), запущеною майже за рік.

Згідно з Associated Press, запуск міжконтинентальної ракетної ракети за кілька днів до федеральних виборів у США 5 листопада, ймовірно, не був випадковим. Уряди США та Японії підтвердили запуск, який тривав 86 хвилин і злетів до рекордних 4350 миль (7000 км), повідомляє Washington Post, приблизно на 1000 миль вище попередньої позначки.

Північна Корея, яка називає себе Корейською Народно-Демократичною Республікою, запропонувала все більшу підтримку засудженого міжнародною спільнотою російського вторгнення в Україну. Ця дія викликала занепокоєння Сполучених Штатів та їхніх союзників. Наприклад, за останні місяці американські, японські та південнокорейські війська провели кілька військових навчань у Тихому океані, додає The Post, які уряд Північної Кореї розглядає як антагоністичні дії.

Японія та Південна Корея (офіційна назва – Республіка Корея) є союзниками Сполучених Штатів, а також підписантами угод під керівництвом Америки Артеміди, які, зокрема, спрямовані на встановлення мирних норм для дослідження космосу.

Нещодавно і Сполучені Штати, і Організація Північноатлантичного договору (куди входять американці як основні партнери та співпрацюють з Японією та Південною Кореєю) заявили, що рішення Північної Кореї надіслати приблизно 10 000 військових до росії є «дуже, дуже серйозною проблемою», яка може мати хвилевий ефект у тихоокеанському регіоні, а також у Європі, йдеться у звіті Post.

Тип МБР, використаний цього разу, поки не підтверджений у повідомленнях ЗМІ. Останній такий запуск Північної Кореї в грудні 2023 року був ракетою Hwasong-18, яка використовувалася принаймні тричі під час випробувань, повідомляє Al Jazeera.

Читайте також -  Вчені з’ясували, чому ґрунт на Марсі утворює тверду корку
Джерело матеріала
loader
loader