Що роботи, якщо не можете записатися до лікаря онлайн
Що роботи, якщо не можете записатися до лікаря онлайн

Що роботи, якщо не можете записатися до лікаря онлайн

Дмитро Черниш, директор департаменту розвитку електронних систем охорони здоров'я Національної служби здоров’я України, зазначає, що медичні заклади не зобов'язані використовувати онлайн-ресурси для запису, адже цей сервіс є опційним, а не обов’язковим, про це пише 24 Канал з посиланням на "Українську правду. Життя".

Онлайн запис не обовʼязковий

Всі медичні установи зобов'язані працювати з електронною системою охорони здоров'я, яка є центральною базою даних для зберігання медичних карток пацієнтів. Проте вибір методу організації прийому пацієнтів залишається за керівниками лікарень.

За словами Дмитра Черниша, в Україні все ще є значна кількість людей, які не можуть користуватися онлайн-записом через брак технологій або навичок. Для таких пацієнтів існують інші варіанти запису на медичні послуги.

Що робити, якщо лікарня не надає можливості онлайн-запису

Якщо пацієнт має направлення або готовий оплатити прийом, але не може записатися онлайн, це питання потрібно вирішувати з керівництвом медичного закладу,
– пояснює Дмитро Черниш.

Він додає, що в разі відсутності онлайн-запису, пацієнт може попросити керівника закладу про альтернативні варіанти, які можуть включати онлайн-реєстрацію або запис через стійку у реєстрації безпосередньо в лікарні.

"Керівники медичних установ повинні враховувати побажання пацієнтів, адже наразі відбувається конкуренція між лікарнями за пацієнтів, які обирають ті заклади, де отримують якісний сервіс, висококваліфікованих спеціалістів в зручний графік", – додає він.

Конкуренція медичних закладів за пацієнтів пояснюється тим, що лікарні отримують фінансування від НСЗУ виключно за надані послуги.

Дмитро Черниш також зазначає, що у разі відмови керівника закладу задовольнити запит пацієнта, скаргу можна подати до НСЗУ.

Теги за темою
Медицина
Джерело матеріала
loader