Курський сценарій може повторитися
Курський сценарій може повторитися

Курський сценарій може повторитися

Днями у західних ЗМІ з"явилося повідомлення оглядачі Foreign Policy про те, що Курська операція Сил оборони України- це короткостроковий успіх, що не матиме довгострокових наслідків.

"Несподіваний контрнаступ України на Росію - це критичний переломний момент у війні, безглуздий спектакль чи стратегічна помилка Києва? У короткостроковій перспективі він був здебільшого успішним, але важлива середньо- та довгострокова перспектива", - зазначають західні аналітики.

Операція ЗСУ в Курській області - військові заходи України, спрямовані на вирішення питань безпеки своєї країни на території агресора Росії. Українські військові 6 серпня перетнули українсько-російський кордон і почали бойові дії в Курській області.

Зараз військове командування РФ стягує до Курської області найбільш боєздатні підрозділи з усіх ділянок фронту в Україні, а також проводить передислокацію таких підрозділів з тилових районів країни, зокрема з Калінінградської області.

Втім, ситуація для росіян складна. Вони намагаються контратакувати, але в тилу в угруповання Сил оборони України на Курщині – інженерно-фортифікаційні споруди, зведені самими росіянами. Це дві лінії ешелонованої оборони. Крім того, українські військові проводять маневровий характер бойових дій – як наступальний, так і оборонний.

Натомість, я не виключаю, що зона впливу ЗСУ на території РФ буде розширена за рахунок Брянської та Бєлгородської областей, які історично є українськими.

Ті події, які відбуваються у прикордонні активізація українських ДРГ, нанесення ударів безпілотників ГУР Міноборони України по об’єктах на території Брянської області (військові склади, нафтобази)- свідчать про можливі наміри української сторони щодо розширення зони безпеки за рахунок російських територій.

Нагадаю, 19 січня в Брянській області росії після атаки безпілотника сталася пожежа на нафтобазі. У ГУР заявили, що в росії й надалі відбуватимуться вибухи та пожежі на нафтобазах та інших об'єктах, пов'язаних з армією країни-агресора.

Наприкінці липня російські ЗМІ заявили про атаку дронів в Брянській області. За інформацією губернатора Брянської області Олександра Богомаза, масованої атаки зазнали кілька муніципальних районів області, а саме: Вигоницький, Карачевський, Брасовський та Брянський.

20 квітня у Брянській області заявили про пожежу на електропідстанції у Вигоницькому районі через удар БПЛА.

А ще раніше повідомлялося, що 8 квітня безпілотники ГУР МОУ атакували Брянський хімічний завод, що виготовляє вибухівку.

У листопаді минулого року російські ЗМІ повідомляли про атаку українського безпілотника по території хімзаводу в селі Сільце Брянського району.

Примітно, що аналогічна інформація про активність українських підрозділів надходить із районів держкордону з Бєлгородською областю РФ.

Нещодавно повідомлялося про те, що українські бійці бригади "Спартан" Нацгвардії України перейшли кордон і кілька тижнів вели бої в районі Журавлівки і Нехотіївки Білгородської області.

Про такий розвиток подій може також свідчити й останнє засідання російського диктатора Володимира Путіна з губернаторами прифронтових областей - Курської, Брянської Бєлгородської, на якому були присутні представники силового блоку.На ньому губернатору Брянської області Путін зауважив: готуйтеся до "курського сценарію".

Тобто, якщо вища посадова особа країни-окупанта дає на загал подібний сценарій розвитку подій, то можемо припускати, що повторення курського сценарію можна очікувати безпосередньо і на інших історичних українських територіях, які наразі входять до складу РФ. Мовиться про Бєлгородську і Брянську області.

Контроль російської території підвищує суб’єктність української сторони під час перемовного процесу. Наразі перед українською стороною руба стоїть питання зірвати російське бачення припинення війни за рахунок територіальних поступок з боку України.

Нагадаю, напередодні українського наступу у Курській області російський диктатор заявив, що єдиним можливим планом врегулювання війни в Україні є виведення Збройних сил України з контрольованих територій Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської областей - це був, фактично, ультиматум.

Дмитро Снєгирьов, спеціально для Главреда

Хто такий Дмитро Снєгирьов

Дмитро Снєгирьов (11 жовтня 1971, Луганськ) – експерт з військових питань, блогер. Історик та юрист. Співголова громадської ініціативи "Права справа".

Виступає на радіо, телебаченні та Інтернет-ресурсах у якості експерта з військової та політичної тематики.

Джерело матеріала
loader
loader