Росія вдалася до агресії, бо не змогла поглинути Україну мирно - політолог
Росія вдалася до агресії, бо не змогла поглинути Україну мирно - політолог

Росія вдалася до агресії, бо не змогла поглинути Україну мирно - політолог

Росія вдалася до агресії, бо не змогла поглинути Україну мирно.

Таку думку в інтерв’ю Укрінформу висловив херсонський краєзнавець, політолог, керівник обласної організації Комітету виборців України (КВУ) Дементій Білий.

«Безумовно, нас готували до окупації. І цю політику поглинання, безсумнівно, впроваджував у Херсоні Сальдо, коли був мером. Святкування Дня міста з «Катериною і Потьомкіним», перейменування вулиці на Потьомкінську, відновлення пам’ятника Потьомкіну, щоденники з портретом Катерини і Потьомкіна, уроки про них у школах… Путінський режим намагався спочатку нас захопити мирним способом, і їм це майже вдалося. Але вони все ж таки провалили це «мирне» захоплення і тому розпочали військову агресію проти нас», - каже Білий.

За його словами, путінський режим готував українців до ментальної, культурної окупації, використовуючи кілька найголовніших інструментів. Перший – це ностальгія за спільним минулим: мовляв, наші діди воювали і будували велику країну, і тому ми повинні триматися разом з Москвою, бо вона є символом того минулого.

Другий інструмент – це теза «яка різниця, якою мовою ми говоримо, головне, щоб цікаво».

Третій інструмент щодо Херсонщини – місцевий. На думку Білого, сила Херсона – у різноманітті культур: єврейська, польська, шведська, німецька, російська, українська. А путінський режим просував наратив, що українська влада проти такого різноманіття, що українська влада «за Бандеру».

«Це російська пропаганда, яка роздмухувала наші суперечності або намагалася навести глянець чи ретуш на незручну правду», - наголосив Білий.

Він зауважив, що це працювало, і працювало досить сильно, але все одно вони не змогли перемогти українське спільне минуле. За роки Незалежності вдалося виховати нове українське молоде покоління, і саме тому ментальна окупація не відбулася.

Як повідомляв Укрінформ, вплив на рішення військових адміністрацій можуть мати громадські ради, а для населених пунктів, що перебувають під обстрілами, таких як Херсон, потрібно створити віртуальну громадську раду, щоб і містяни, які через війну виїхали, могли впливати на рішення місцевої влади.

Після захоплення військами РФ частини Херсонської області Окупаційним “губернатором” Херсонщини став колаборант Володимир Сальдо - колишній український політик, ексмер, ексдепутат Херсонської міськради, колишній народний депутат.

У листопаді 2023 року суд в Одесі заочно засудив Сальдо до 15 років ув’язнення у справі про державну зраду.

Теги за темою
Україна Росія війна
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader