Як передає Укрінформ, про це САП повідомила у Фейсбуці.
Слідство встановило, що у 2018 році один із керівників організованої групи з метою заволодіння коштами вирішив встановити контроль над товарно-грошовими потоками Укрзалізниці.
За сприяння можновладних друзів, серед яких – представники уряду і правоохоронних органів, фігурант добився, щоб учасників його угруповання призначили на керівні посади в УЗ. У подальшому це забезпечило безперешкодну діяльність організованої групи.
Підвладні організатору посадовці товариства забезпечили перемогу в тендері підконтрольного підприємства, створивши видимість її законності. У результаті протягом 2018-2020 років компанія-переможець тендеру поставляла Укрзалізниці пневмоінструмент за завищеною вартістю.
Таким чином товариство переплатило 11,4 млн грн. Учасники організованої групи заволоділи цими коштами й розпорядилися ними на власний розсуд.
За аналогічних обставин у 2018-2019 роках керівник організованої групи забезпечив перемогу підконтрольних йому компаній у тендерах на закупівлю запасних частин до вантажних вагонів. Унаслідок цього Укрзалізницязазнала збитків на суму 38,9 млн грн.
У САП нагадали, що підозрюваними у справі є десятеро осіб, серед яких – керівники організованої групи, чинні та колишні посадові особи Укрзалізниці, а також бенефіціари приватного товариства.
Дії фігурантів кваліфіковані за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України залежно від ролі й участі кожного у вчиненні злочину.
Зазначається, що детективи Національного антикорупційного бюро за дорученням прокурора САП вже відкрили стороні захисту матеріали справи для ознайомлення.
Як повідомляв Укрінформ, у жовтні завершили слідство у справі про розкрадання понад 17 млн грн Укрзалізниці, вчиненого організованою злочинною групою на чолі з експосадовцем Черкаського колійного ремонтно-механічний заводу.