Відновлення бронювання, меліорація, та підтримка постраждалих аграріїв: ключові питання зустрічі ВАР з Міністром аграрної політики
Відновлення бронювання, меліорація, та підтримка постраждалих аграріїв: ключові питання зустрічі ВАР з Міністром аграрної політики

Відновлення бронювання, меліорація, та підтримка постраждалих аграріїв: ключові питання зустрічі ВАР з Міністром аграрної політики

8 листопада Міністр аграрної політики України Віталій Коваль зустрівся з Правлінням Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) для обговорення низки важливих питань, що стосуються аграрного сектору.

Основну увагу під час зустрічі було приділено критичним темам: відновленню процесу бронювання працівників аграрних підприємств та перспективам реформування системи меліорації, а також підтримці аграріїв на постраждалих територіях.

Згідно з рішенням Кабінету Міністрів, на даний момент видача нових наказів про визнання підприємств критичними для економіки а також бронювання працівників аграрного сектору призупинена до 15 листопада.

Виключенням є ті підприємства, що станом на зараз мають діюче рішення про критичність – ці підприємства можуть подавати списки на бронювання лише тих працівників, що до 31 травня 2024 року вже мали статус заброньованих.

Міністр роз'яснив, що таке рішення обумовлене необхідністю провести аудит чинних наказів для усунення можливих порушень.

Віталій Коваль зазначив, що частина підприємств, зокрема тих, що знаходяться під аудитом Міністерства економіки, може не відповідати критеріям критичної інфраструктури.

Аграрії висловили занепокоєння щодо обмежень і затримок у продовженні бронювання, а також складнощів з отриманням бронювання для нових працівників і наголосили на необхідному якнайшвидшому відновленню процедури бронювання відповідно до вимог чинного законодавства.

Сергій Рибалко, представник фермерського господарства «Аделаїда», звернувся з питанням про перебронювання працівників:.

«Ми подали документи на продовження бронювання для наших працівників, які вже мали чинний статус до 31 травня, але відповіді досі не отримали.

Минуло вже два тижні з моменту подачі, а процес залишається невизначеним.

Нас хвилює, наскільки швидко буде прийнято рішення, оскільки робота на підприємстві вимагає постійної присутності кваліфікованих кадрів».

Окремо обговорили необхідність вирішення проблемного питання неможливості забронювати працівників підприємств з окупованих територій, які переїхали в підконтрольні Україні регіони та намагаються відновити свою діяльність.

Аграрії зазначили, що без бронювання вони не можуть розпочати роботу на новому місці.

Міністр підкреслив, що це є системною проблемою, і запропонував об’єднати зусилля з ВАР для пошуку рішень:.

"Звертаюсь до голови ВАР, Андрія Дикуна, з проханням консолідувати інформацію та сформувати звернення від асоціації до Міністерства аграрної політики, щоб ми могли бачити цю проблему як системну.

Зі свого боку, Мінагрополітики оперативно підготує відповідний лист до Мінекономіки, адже ця проблема торкається не лише агросектору, а й багатьох інших галузей", - зазначив Віталій Коваль.

Під час обговорення Андрій Дикун, голова ВАР підкреслив важливість розробки державної програми підтримки для релокованих підприємств.

«Релокованим аграріям вкрай необхідна власна програма підтримки, оскільки багато господарств змушені були виЇхати з регіонів, які наразі окуповані або знаходяться на лінії зіткнення.

ВАР готова співпрацювати з Міністерством аграрної політики, надаючи актуальну інформацію про потреби та виклики, з якими стикаються аграрії.

Така програма допомогла б відновити виробничі потужності та зберегти кваліфіковані кадри, і тому її потрібно разом напрацьовувати», - наголосив Андрій Дикун.

Питання меліорації та передачі меліоративних мереж у користування аграріям також стало ключовою темою зустрічі.

Всеукраїнська аграрна рада наголосила на необхідності підтримки аграріїв, які потребують стабільного водопостачання.

Дмитро Кохан, заступник голови ВАР, повідомив: “Багато організацій водокористувачів (ОВК) вже виконали всі законодавчі вимоги для отримання меліоративних мереж, але досі не можуть завершити процес та отримати у власність меліоративне майно через постійні адміністративні перепони з боку Держводагентства”.

Міністр аграрної політики висловив готовність ініціювати спільну нараду з представниками Держводагентства для обговорення проблем, що гальмують процес передачі меліоративних мереж.

На початку грудня Міністерство аграрної політики надасть свої пропозиції щодо розвитку та підтримки меліоративних мереж у критично важливих для сільського господарства регіонах.

"Я не втомлююсь наголошувати на пріоритетах для нашої галузі.

Євроінтеграція — це один із ключових напрямків, але вона повинна відбуватися без втрати національного інтересу.

Також серед пріоритетів — підтримка фронтових і прифронтових територій, розвиток ринків, глибинна переробка сировини та зрошення.

Ми прагнемо до стійкого розвитку, спираючись на співпрацю з вами — аграріями”, - резюмував Віталій Коваль.

Зустріч стала важливим кроком для консолідації зусиль ВАР та Міністерства аграрної політики у вирішенні актуальних проблем агросектору.

Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader