Вчені знайшли «Бенджаміна Баттона» — доросла істота стала малечею
Вчені знайшли «Бенджаміна Баттона» — доросла істота стала малечею

Вчені знайшли «Бенджаміна Баттона» — доросла істота стала малечею

Повертати молодість — одна з найдавніших мрій людства. Схоже, одна з морських істот здатна це робити, нагадуючи «Загадкову історію Бенджаміна Баттона».

Відключайте рекламу - підтримуйте ITC! Вчені знайшли «Бенджаміна Баттона» — доросла істота стала малечею - Фото 1

Зазвичай тварини та люди народжуються, старіють та вмирають, але деякі види можуть вирватися з традиційного життєвого циклу, повертаються до молодших версій себе. Нещодавнє дослідження, опубліковане в Proceedings of the National Academy of Sciences, виявило нову істоту з суперздібністю. Реброплавень (гребневик) Mnemiopsis leidyi продемонстрував вченим надзвичайну «мандрівку в часі».

Вчені знайшли «Бенджаміна Баттона» — доросла істота стала личинкою

«Ця робота кидає виклик нашому розумінню раннього розвитку тварин та тіла, відкриваючи нові шляхи для вивчення пластичності та омолодження життєвого циклу. Той факт, що ми знайшли новий вид, який використовує особливу «машину для подорожей у часі», викликає захопливі питання про те, наскільки ця здатність поширена серед тваринного дерева життя», – пише Жоан Дж. Сото-Анджел, докторант Університету Берген, співавтор дослідження.

В основі дослідження лежить випадкове емпіричне відкриття. Жоан Дж. Сото-Анджел почав дослідження після того, як личинка гребневика раптово з’явилася на місці дорослої тварини в акваріумі його лабораторії. Однак, як виявилося, це була та сама істота. Вчені спробували відтворити сценарій, який міг би спровокувати зворотний розвиток, і виявили, що доросла тварина може фактично повернутися до стадії личинки, коли відчуває сильний стрес.

Вчені знайшли «Бенджаміна Баттона» — доросла істота стала личинкою

«Бути свідком того, як вони повільно перетворюються на типову личинку, наче повертаючись у минуле, було захопливо. Протягом кількох тижнів вони не тільки змінювали свої морфологічні особливості, але й мали зовсім іншу харчову поведінку, типову для личинки», — пояснив Сото-Анджел.

Реброплавні — це стародавні тварини. Деякі дослідження показують, що вони, ймовірно, одні з перших тварин, які коли-небудь існували. Тож зворотний розвиток може бути споконвічною здатністю.

Вчені знайшли «Бенджаміна Баттона» — доросла істота стала личинкою

«Це дуже бентежний час для нас. Ця захоплива знахідка відкриє двері для багатьох важливих відкриттів. Буде цікаво розкрити молекулярний механізм, що керує зворотним розвитком, і що відбувається з нервовою мережею тварини під час цього процесу», — пише Пол Буркхардт, дослідник з Бергенського університету, який також був співавтором дослідження.

Дослідники припускають, що пластичність життєвого циклу, здатність організму змінювати аспекти своєї біології, коли він відчуває певні подразники навколишнього середовища, може бути поширенішою, ніж досі вважалося. Успіхи людини в омолодженні досить скромні, якщо взагалі існують, але дослідження тварин, можливо, колись дозволить покращити цей результат.

Джерело: Gizmodo

Джерело матеріала
loader
loader