Мобілізація жінок: за яких умов можливий сценарій
Мобілізація жінок: за яких умов можливий сценарій

Мобілізація жінок: за яких умов можливий сценарій

У зв'язку з постійними труднощами на фронті, обговорюється можливість мобілізації жінок в Україні для посилення армії. Хоча вищі державні посадовці заявляють, що загальної мобілізації жінок не буде, проблема з людськими ресурсами на фронті стає дедалі актуальнішою.

Деякі політики, військові та експерти розглядають мобілізацію жінок як можливий крок у разі подовження війни. Одним із перших публічно висловився публіцист Віталій Портников, який припустив, що якщо війна триватиме кілька років, то доведеться мобілізувати жінок, повідомляє Міністерство оборони України.

Жінка військова, фото: скріншот із відео

Подібні думки висловив і посол України у Великій Британії Валерій Залужний. Ветеранка та волонтерка Марія Берлінська зазначила, що жінки вже добровільно йдуть до армії, але при потребі доведеться мобілізувати і тих, хто ще не служить.

Депутатка Мар'яна Безугла вважає, що спершу жінок варто залучати до тилових робіт, оскільки в тилу є багато людей, які не виконують своїх обов'язків. Наразі жінки можуть добровільно вступати до війська, і понад 60 тисяч вже служать в ЗСУ на різних посадах, включаючи бойові підрозділи.

Мар'яна Безугла, фото: Facebook

Однак законодавчо зобов'язані ставати на військовий облік лише ті, хто має медичну або фармацевтичну освіту. Мобілізація жінок на військову службу можливе лише за їхньою згодою, і вони можуть звільнитися через вагітність чи відпустку по догляду за дитиною.

Жінки, які мають малих дітей, інвалідність або інші причини для звільнення, також не підлягають мобілізації. Закони передбачають численні винятки, що дозволяють жінкам залишатися вдома, якщо вони є основними опікунами або мають серйозні медичні обмеження.

Крім того, Знай.ua повідомляв, перелік захворювань, які звільнять від мобілізації

Джерело матеріала
loader
loader