Нинішні та колишні працівники TSMC, включно з директором, позиваються через дискримінацію. Американська фабрика наймає громадян Тайваню та відмовляє американцям.
Позов надійшов від Дебори Хауінгтон, директорки з залучення талантів ще у серпні. Вона стверджує, що спостерігала, як відділ кадрів створив робоче місце, «на якому неазійські працівники та негромадяни Тайваню піддаються більш суворому контролю». Відтоді біля десятка колишніх співробітників TSMC також приєдналися до позову.
TSMC хоче отримати $11,6 млрд доларів від США за законом CHIPS. З них $6,6 млрд грошима та $5 млрд позики. TSMC використовує кошти для будівництва виробництва в Аризоні.
«Прийнявши федеральне фінансування США в розмірі $6 млрд та вирішивши конкурувати у США, необхідно, щоб TSMC дотримувався федеральних законів про дискримінацію та однаково ставився до всіх рас, національностей та громадян. Ми впевнені у своїй справі та з нетерпінням чекаємо представлення її на розгляд журі», — заявив адвокат позивачки Деніел Котчен.
Також у скарзі йдеться, що відділ кадрів TSMC на Тайвані надсилає американському підрозділу компанії резюме кандидатів, які вже пройшли перевірку та можуть працювати в США, а потім команда з США «просто бере на роботу цих азійських/тайванських кандидатів без питань, навіть якщо в США не було опубліковано жодних відкритих вакансій».
Стверджується, що вимога володіти мандаринською або іншими китайськими мовами висувається навіть якщо вони непотрібні для конкретної посади. Мандаринська використовується для професійного обмеження співробітників та запобігання їхньому кар’єрному зростанню.
TSMC відмовляється коментувати судовий процес, але зазначає:
«TSMC твердо вірить у цінність різноманітної робочої сили, і ми наймаємо та просуваємо по службі людей незалежно від статі, релігії, раси, національності чи політичної приналежності, оскільки ми поважаємо відмінності та вважаємо, що рівні можливості працевлаштування зміцнюють нашу конкурентоспроможність. Ми також надаємо співробітникам різні канали для висловлювання проблем і прагнемо розв’язувати їх конструктивно».
Раніше повідомлялося, що TSMC має проблеми у Сполучених Штатах через занепокоєння з приводу трудових практик та адаптацію до робочої культури США. У жовтні президент TSMC у США Рік Кессіді заявив, що завод у Феніксі під час ранніх випробувань досяг на 4% кращої продуктивності, ніж аналогічні виробничі майданчики в Тайвані.
Джерела: Forbes, Tom’s Hardware