Опалювальний сезон в Україні: скільки котелень працюють і де є проблеми
Опалювальний сезон в Україні: скільки котелень працюють і де є проблеми

Опалювальний сезон в Україні: скільки котелень працюють і де є проблеми

В Україні збільшується кількість споживачів, підключених до теплопостачання. Водночас, у частині прифронтових громад немає можливості розпочати опалювальний сезон.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство розвитку громад і територій у Фейсбуці.

Вінницька область: Опалювальний сезон триває у всіх громадах області. Лікарні, школи та інші соціальні заклади забезпечені генераторами та пальним. У всіх громадах облаштовано Пункти Незламності.

Волинська область: Заклади соціальної сфери, освіти, охорони здоров’я та житлові будинки повністю забезпечені теплом. В області працюють всі 863 котельні. Розроблено план реагування на надзвичайні ситуації, сформовано аварійні бригади. Усі обʼєкти критичної інфраструктури, а також важливі підприємства та установи забезпечені понад 1 тис. генераторів.

Дніпропетровська область: До опалення в області підключені 99,9% житлових будинків, 72% дитячих садочків, 68% шкіл та 90% лікарень. Проблем з подачею тепла немає, необхідні ремонтні роботи завершені заздалегідь.

Донецька область: Наразі працюють 149 із 180 котелень області. Опалення подається до житлових будинків, лікарень шкіл, дитячих садочків. У зв’язку з ускладненням безпекової ситуації, в Покровській громаді немає можливості розпочати опалювальний сезон для житлових будинків. Триває усунення проблем з подачею теплоносія у Костянтинівській та Іллінівській громадах. Триває встановлення когенераційних установок. Генераторами забезпечені 339 обʼєктів тепло- та водопостачання.

Житомирська область: До централізованого опалення підключені всі споживачі, працюють 926 котелень. Генераторами забезпечені комунальні підприємства, лікарні, школи, заклади соціальної сфери. Триває встановлення та підключення когенераційних установок на теплових обʼєктах області.

Закарпатська область:  Працюють 1306 котелень. Тепло постачається в усі житлові будинки і заклади соціальної сфери регіону. Проведено необхідні ремонтні роботи. Наявні 1310 генераторів, якими забезпечені комунальні установи, школи та лікарні. Крім того, у закладах охорони здоровʼя триває встановлення сонячних панелей.

Запорізька область: В області працює 181 із 203 котелень. Тепло отримують всі житлові будинки з централізованим опаленням. Заклади охорони здоровʼя Запоріжжя отримали 15 когенераційних установок, будівельні роботи завершені. Органі місцевого самоврядування, підприємства та установи мають майже 2 тис. генераторів.

Івано-Франківська область: В області працюють всі 815 котелень, які подають тепло до житлових будинків, закладів освіти та охорони здоровʼя. Частково без тепла залишаються багатоквартирні будинки у Калуші, теплоносій подають повільно для мінімізації виникнення проривів. Теплопостачання в місті Бурштин здійснюється всім споживачам. Підприємства тепло- і водопостачання забезпечені альтернативними джерелами енергії.

Київська область: Завершується подача тепла до об’єктів соціального призначення та житлового фонду. Зокрема, в Броварській, Вишневій та Калитянській громадах. Повністю теплом забезпечені дитячі садочки та лікарні області. Налічується близько 6 тис. резервних джерел живлення для комунальних підприємств, шкіл, лікарень, укриттів, закладів соціальної сфери, а також місць компактного поселення ВПО та ЦНАПів.

Кіровоградська область: Працюють всі 397 котелень області. Тепло подали в усі лікарні та заклади соціального захисту населення. Через прориви на мережах до опалення не підключені 43 житлових будинки, 2 дитячих садочки та 1 заклад освіти. Тривають ремонтні роботи.

Луганська область: Усі гуманітарні хаби для внутрішньо переміщених осіб забезпечені генераторами і теплом. Розпочалася подача теплоносія для евакуйованого Попаснянського обласного психоневрологічного інтернату, який нині базується у Чернівецькій області.

Львівська область: Тепло подають у всі дитячі садочки, школи, лікарні та житлові будинки регіону. Опалювальний сезон проходить у штатному режимі. Усі заклади охорони здоровʼя, освіти та соцзахисту забезпечені генераторами: водопровідно-каналізаційні підприємства – на 84%, теплопостачальні підприємства – на 89%.

Миколаївська область: Працюють всі джерела централізованого теплопостачання, а також автономні котельні соціальної сфери. В області створено парк генераторів, який налічує понад 3 тис. приладів. Повністю ними забезпечені всі котельні, комунальні підприємства, школи, лікарні, соцустанови. Наразі триває розробка Енергетичного паспорта регіону та перспективних заходів з подальшого розвитку розподіленої генерації.

Одеська область: Працюють 1311 котелень, які централізовано забезпечують подання теплоносія. Соціальні заклади запускають свої власні газові та твердопаливні котельні. Тепло отримують житлові будинки, лікарні, школи і дитячі садочки. Заклади соціальної сфери та стаціонарні заклади охорони здоров’я повністю забезпечені резервними джерелами живлення.

Полтавська область: В області працюють 177 котелень, які повністю опалюють лікарні, дитячі садочки, школи і житлові будинки. Заклади соціальної сфери повністю забезпечені генераторами, комунальні підприємства – на 84%. Створено необхідний запас палива. Наразі в області зафіксовано дефіцит у виробництві електроенергії – генеруюча потужність складає лише 184,7 МВт, що складає 24,4% від споживання.

Рівненська область: До опаленняпідключено 100% обʼєктів інфраструктури та житлових будинків. Загалом працює 975 котелень. Усі необхідні ремонтні роботи проведено і успішно завершено. Комунальні підприємства забезпечені 141 генератором. Нині на Рівненщині ввели в експлуатацію 4 когенераційні установки.

Сумська область: В області працюють 99,4% котелень. У звʼязку з безпековою ситуацією, не будуть включатися в роботу 11 котелень, 3 дитячих садочки та 19 закладів освіти. Внаслідок ударів БпЛА, у місті Шостка тимчасово припиняли централізоване теплопостачання. Наразі проведені необхідні ремонтні роботи і відновлено подачу тепла. На випадок надзвичайної ситуації підприємства тепло- та водопостачання забезпечені 276 генераторами.

Тернопільська область: Теплоносій подають до усіх обʼєктів соціальної сфери та житлові будинки. Автономними джерелами живлення забезпечені понад 1800 шкіл, бюджетних установ, обʼєктів інфраструктури. Триває запровадження когенераційних установок та сонячних електростанцій.

Харківська область: Опалювальний сезон триває у 48 із 56 громадах області. У зв'язку з пошкодженнями енергетичного обладнання ТЕЦ та ТЕС, тривають роботи з тепло- та енергозабезпечення споживачів міста та трьох громад області. Через безпекову ситуацію не буде подаватися тепло у восьми громадах області. Комунальні підприємства забезпечені 1 222 генераторами та паливом. Крім цього, теплопостачальні підприємства посилено 44 когенераційними установками.

Херсонська область: Опалювальний сезон триває у Херсоні. Наразі теплоносій подано до 15% житлових будинків, 46% дитячих садочків, 39 % закладів освіти, 100 % закладів охорони здоров’я. У звʼязку з безпековою ситуацією забезпечити повну готовність до опалювального сезону неможливо. Понад 17 тис. домогосподарств забезпечені паливними брикетами, дровами та коштами для проходження опалювального сезону.

Хмельницька область: До опалювального сезону готові 727 котелень та 171 центральний тепловий пункт. Відбувся ремонт та заміна 33,1 км водопровідних та 4,5 км каналізаційних мереж. До зими готові всі водопровідні та очисні споруди.

Черкаська область: У регіоні працюють 127 котелень, що централізовано забезпечують теплом дитячі садочки, школи, лікарні, житлові будинки. Крім того, соціальні заклади запускають власні газові та твердопаливні котельні. Заклади соціальної сфери та охорони здоровʼя забезпечені альтернативними джерелами живлення.

Чернівецька область: Тепло постачають в усі заклади охорони здоровʼя, а також майже всі житлові будинки, дитячі садочки та школи. Для роботи котелень заготовлено вугілля та дрова. Заплановано введення в експлуатацію двох когенераційних установок.

Чернігівська область: Теплом забезпечені всі обʼєкти інфраструктури, житлові будинки, заклади освіти та охорони здоровʼя. В області наявні генератори та паливо в необхідних обсягах. Встановлено 8 когенераційних установок, ще понад 10 встановлять найближчим часом.

Як повідомлялося, наприкінці жовтня в Україні розпочала роботу урядова ініціатива для оперативного інформування про опалювальний сезон.

Джерело матеріала
loader