Трамп пообіцяв зруйнувати правила штучного інтелекту Байдена, які на думку Альтмана вигідні Китаю
Трамп пообіцяв зруйнувати правила штучного інтелекту Байдена, які на думку Альтмана вигідні Китаю

Трамп пообіцяв зруйнувати правила штучного інтелекту Байдена, які на думку Альтмана вигідні Китаю

OpenAI виклав пропозицію, яка закликає Сполучені Штати підтримати індустрію штучного інтелекту за допомогою знакового вливання фінансування та ресурсів, передбачаючи потенційну боротьбу за лобіювання та політику, що виникає для майбутньої адміністрації Трампа.

Пропозиція, представлена ​​керівником відділу глобальних справ OpenAI Крісом Ліхейном на заході аналітичних центрів у Вашингтоні, передбачає створення спеціальних економічних зон із меншою кількістю правил для стимулювання нових проєктів штучного інтелекту, створення парку малих ядерних реакторів для живлення центрів обробки даних за підтримки США. Згідно з документом, наданим OpenAI, військово-морські сили та «Північноамериканський договір», що дозволяє союзникам США співпрацювати для зміцнення бойових дій.

Ця пропозиція надійшла в той момент, коли новообраний президент Дональд Трамп оголосив про плани скасувати указ президента Джо Байдена щодо штучного інтелекту, стверджуючи, що він «перешкоджає » інноваціям. З усім тим, Трамп підкреслив деякі з тих самих проблем, які порушуються в пропозиції, включно з наростальною потребою США у владі, щоб керувати передовими технологіями штучного інтелекту, сигналізуючи про потенційну спільну мову. Союзники Трампа на початку цього року розробили план скорочення технічних правил та інвестування у військові технології.

Без державних інвестицій Сполучені Штати втратять свою технологічну перевагу над Китаєм та іншими конкурентами, попереджають лідери OpenAI у документі.

«Враховуючи ставки, нам потрібно мислити масштабно, діяти масштабно та будувати масштабно», — йдеться в пропозиції OpenAI. «Ці рішення визначають, лідирує чи відстає країна в технологічних інноваціях, що часто має далекосяжні наслідки для економічної конкурентоспроможності та національної безпеки».

Прес-секретар OpenAI Ліз Буржуа відмовилася коментувати цю пропозицію.

Рекомендації щодо політики сигналізують про ескалацію відносин OpenAI з урядом США, що спонукає федеральну гілку інвестувати в індустрію ШІ, субсидувати та розвивати її. Генеральний директор OpenAI Сем Альтман лобіював уряди Сполучених Штатів і Близького Сходу, щоб вони підтримали план зі збору мільярдів доларів для створення інфраструктурної компанії, яка створюватиме нові чіпи .

«Я думаю, що ви побачите… цей акцент на важливості американського лідерства в інноваціях штучного інтелекту», — сказала Дженніфер Хаддлстон, старший науковий співробітник з технологічної політики Інституту Катона. «Це, безумовно, те, що ми можемо очікувати на продовження, і це узгоджується з деякою риторикою, яку ми бачили від Білого дому Трампа».

Керівники ШІ та Big Tech заявили, що гонитва за кращим ШІ є важливою для майбутнього Америки, і попередили, що якщо Сполучені Штати не збережуть свою технологічну перевагу, то Китай використовуватиме ШІ для стримування американської військової та комерційної могутності. Політики підкреслюють, що поштовх уряду до розвитку індустрії ШІ має підтримку обох партій.

Високотехнологічні амбіції Китаю почали викликати тривогу у Вашингтоні в 2015 році, коли китайський лідер Сі Цзіньпін у плані «Зроблено в Китаї до 2025 року» оприлюднив прагнення країни конкурувати зі Сполученими Штатами в ключових технологічних сферах. У 2017 році, незабаром після того, як Трамп почав своє перше президентство, політики Пекіна поставили собі за мету стати світовим лідером у галузі ШІ до 2030 року.

Хоча Сполучені Штати все ще значно попереду в області штучного інтелекту, Китай скоротив розрив і має певні переваги, такі як нижча вартість робочої сили для виконання трудомістких завдань, таких як навчання моделей штучного інтелекту, що викликає занепокоєння американських чиновників.

Байден намагався підняти технологічну галузь США, уповільнюючи розвиток штучного інтелекту в Китаї, інвестуючи мільярди доларів у нові заводи з виробництва комп’ютерних мікросхем і вводячи обмеження на експорт високоякісних технологій штучного інтелекту до Китаю. Трамп уже сигналізував про агресивний військовий підхід до Китаю, призначивши на важливі посади у сфері зовнішньої політики таких запеклих китайських яструбів, як конгресмен Майкл Уолтс (республіканська Флорида) і сенатор Марко Рубіо (республіканська Флорида).

Навчання та використання програмного забезпечення штучного інтелекту є надзвичайно дорогим і енергомісткими. Компанії повинні купувати тисячі найсучасніших комп’ютерних чіпів і постійно виконувати обчислення через них, використовуючи електрику для роботи на повній швидкості та воду для охолодження. Цього року Google, Microsoft і Facebook витратили десятки мільярдів доларів на будівництво нових центрів обробки даних і заповнення їх комп’ютерними мікросхемами.

Попри обіцянки великих технологічних компаній знизити викиди вуглецю, багато з них збільшили споживання енергії, будуючи центри обробки даних для навчання нових моделей ШІ та запуску програм ШІ для своїх клієнтів. Бум нових центрів обробки даних для штучного інтелекту подекуди підвищив ціни на електроенергію для звичайних клієнтів.

Під час передвиборчої кампанії Трамп зустрівся з прихильниками в Кремнієвій долині та сказав у популярному технічному подкасті All-In, що він усвідомлює, наскільки індустрія ШІ потребує виробництва енергії.

«Їм потрібна електрика на рівнях, яких ніхто раніше не відчував, щоб досягти успіху, щоб бути лідером у галузі ШІ», — сказав Трамп. «Кількість електроенергії — для цього потрібно подвоїти те, що ми маємо зараз, і навіть потроїти те, що ми маємо зараз».

Деякі технічні лідери стверджують, що вдосконалення програмного забезпечення штучного інтелекту та ефективності комп’ютерних чіпів призведуть до стрімкого зростання витрат на енергію цієї технології. Але Альтман стверджував, що значне збільшення обчислювальної потужності необхідне навіть за цих удосконалень.

«Історія США — це один зі знакових інфраструктурних проєктів, які рухали країну вперед: автомобільна промисловість, Адміністрація долини Теннессі, Манхеттенський проєкт, система міждержавних автомагістралей», — йдеться в пропозиції OpenAI.

У документі пропонується прийняти «Національний закон про транспортні магістралі», який передбачає інвестування в покращення електричної мережі, високошвидкісного Інтернету та нових джерел енергії для навчання ШІ. Пропозиція закликає уряд «розблокувати планування, отримання дозволів і оплату» нових проєктів.

OpenAI також закликав уряд взяти на себе зобов’язання купувати енергію з нових проєктів з виробництва електроенергії, щоб зробити їх будівництво менш ризикованим для приватних компаній; Уряд також має фінансувати програми нових робочих місць для навчання працівників центрів обробки даних. «Північноамериканський договір» щодо штучного інтелекту створить економічний блок країн Західної півкулі, який дозволить грошам, людям із досвідом і важливими постачаннями безперешкодно перетинати кордони, що дасть Сполученим Штатам ще більшої економічної ваги для перемоги в гонитві озброєнь штучного інтелекту.

Прихильники штучного інтелекту часто нарікають на відставання підходу Сполучених Штатів до виробництва ядерної енергії, і деякі компанії штучного інтелекту уклали угоди щодо відновлення роботи закритих атомних станцій або інвестували в стартапи, які намагаються побудувати дешевші менші реактори. Пропозиція OpenAI пропонує використати досвід ВМС США в управлінні малими ядерними реакторами, які живлять деякі підводні човни та надводні кораблі. Відродження ядерних технологій сприятиме реіндустріалізації Сполучених Штатів, заявили в OpenAI.

Джерело матеріала
loader
loader