В Україні стартував просвітницький проєкт про боротьбу з раком в умовах війни
В Україні стартував просвітницький проєкт про боротьбу з раком в умовах війни

В Україні стартував просвітницький проєкт про боротьбу з раком в умовах війни

В Україні стартував проєкт із боротьби з раком в умовах війни «ОнкоПросвіта», в рамках якого провідні онкологи створили понад 20 інформативних відео та анімаційні ролики, що допоможуть подолати бар’єри суспільства щодо профілактики, діагностики та лікування раку.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на авторів проєкту - громадську організацію «Центр дієвих рішень».

«Це просвітницька ініціатива, створена з метою зменшення рівня смертності від онкологічних захворювань шляхом підвищення обізнаності суспільства щодо профілактики, діагностики та новітніх методик лікування раку. “ОнкоПросвіта” - здоров'я починається з освіти” — під таким гаслом об'єдналися провідні онкологи з різних регіонів України, пацієнти в ремісії та психоонкологи, щоб допомогти тисячам українців в умовах війни і постійного стресу навчитися стежити за своїм здоров'ям та профілактувати рак», - зазначили в ГО.

В Україні стартував просвітницький проєкт про боротьбу з раком в умовах війни - Фото 1

За словами авторів проєкту, його проєкту — розвивати культуру проходження профілактичних обстежень та чекапів для виявлення онкологічних захворювань на ранніх стадіях, що сприятиме більш ефективному лікуванню та збереженню здоров’я населення.

«Пухлини на ранніх стадіях з невеликими розмірами майже ніколи не здатні викликати якісь скарги у пацієнта. Для того, щоб скарги на біль, закрепи чи кровотечу з'явилися — ця пухлина має дорости до таких розмірів, щоб почати заважати проходженню якихось біологічних рідин в організмі. Тільки тоді зазвичай виникають клінічні прояви, але тоді вже лікувати рак значно складніше», — пояснив експерт проєкту, онкохірург Харківського обласного центру онкології Антон Осокін. 

В Україні стартував просвітницький проєкт про боротьбу з раком в умовах війни - Фото 2

Експерт проєкту, завідувач онкохірургічного відділення №2 Дніпропетровського обласного онкологічного диспансеру Дмитро Савенков наголосив, що раннє виявлення хвороби напряму впливає на прогноз ефективності лікування раку, і це - зона відповідальності пацієнтів. «Тобто, всі умовно здорові люди повинні безсимптомно проходити профілактичний огляд. Якщо ми виявляємо маленьку пухлину — ми можемо говорити про повне одужання від раку», — зазначив він.

В межах “ОнкоПросвіти” створені анімаційні ролики, що спростовують найпоширеніші міфи про онкологію, та відеоподкасти з психоонкологом і людьми, які хворіли на рак і знаходяться в ремісії, в яких детально висвітлюється все про психологічні аспекти онкологічних хвороб. 

Як повідомляв Укрінформ, за даними НСЗУ, в Україні за пів року понад 3 тисячам українців вперше встановили діагноз меланома шкіри.

Перше фото: Pexels

Теги за темою
Хвороба
Джерело матеріала
loader
loader