В Україні визначили довірених реєстраторів Google у відстеженні шкідливого ШІ-контенту
В Україні визначили довірених реєстраторів Google у відстеженні шкідливого ШІ-контенту

В Україні визначили довірених реєстраторів Google у відстеженні шкідливого ШІ-контенту

Користувачі можуть поскаржитися на дискримінацію, порушення конфіденційності, загрозу свободі слова, спричинені системами ШІ.

Громадські організації «Лабораторія цифрової безпеки», «Центр демократії та верховенства права» та «Центр Дністрянського» стали мережею надійних організацій, які допомагатимуть користувачам скаржитися корпорації Google на випадки порушення їхніх прав через системи штучного інтелекту. Ініціативу «довірених флагерів» (Trusted Flaggers) підтримала Мінцифри, повідомив ЦЕДЕМ на своїй фейсбук-сторінці.

«Українські ГО є мережою надійних організацій, що слугують посередниками, допомагаючи користувачам повідомляти та вирішувати такі проблеми, як дискримінація, порушення конфіденційності та загрози свободі слова, які можуть виникнути через системи ШІ», — сказано у повідомленні.

Як розповіли у ЦЕДЕМ, коли користувач виявить ймовірне порушення на платформі Google, може подати скаргу через спеціальну форму за посиланням. При цьому можна поскаржитися на ШІ-контент у різних продуктах компанії: зокрема у «Пошуку», «Новинах», «Картах», «Зображення», «Рекламі» та інших.

Довірені організації перевірять скаргу щодо її обґрунтованості, й вона надійде до консолідованого реєстру компанії.

Після досягнення певної кількості скарг або закінчення встановленого терміну, громадські організації надсилають колективні скарги до Google.

Своєю чергою Google розглядає скарги та приймає рішення щодо усунення порушення відповідно до своїх правил і процедур, після чого повідомляє про результати. Відповідні звіти з результатами публікуватимуть на сайтах Мінцифри та громадських організацій.

  • Читайте також: В Україні запустили платформу з безкоштовними курсами для вивчення штучного інтелекту

Фото: ЦЕДЕМ / фейсбук

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Google
Джерело матеріала
loader