Кремль погрозливою риторикою хоче утримати США від дозволу Україні бити вглиб Росії - ISW
Кремль погрозливою риторикою хоче утримати США від дозволу Україні бити вглиб Росії - ISW

Кремль погрозливою риторикою хоче утримати США від дозволу Україні бити вглиб Росії - ISW

Російські посадовці використовують погрозливу риторику, намагаючись утримати Вашингтон від публічного надання дозволу на використання Україною ATACMS для завдання обмежених ударів по російських та північнокорейських військових цілях у Курській області.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW), передає Укрінформ.

«Такий дозвіл США, якщо він буде офіційно підтверджений, стане, зокрема, м'якою відповіддю на ескалацію Росією участі північнокорейських військ як активних бойовиків у російському вторгненні в Україну», - йдеться у звіті.

Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив 18 листопада, що Сполучені Штати «підливають масла у вогонь» і що дозвіл США на українські удари ракетами ATACMS по російських військових об'єктах стане «новим витком напруженості і якісною зміною участі США у війні».

Пєсков повторив заяву російського диктатора Володимира Путіна від 12 вересня про те, що українські удари по Росії з використанням наданої Заходом зброї нібито означатимуть ескалацію і безпосередньо залучать західні країни до війни.

«Окремі російські офіційні особи та пропагандисти наголошували на тому, що офіційні особи США ще не підтвердили офіційно дозвіл на завдання ударів ракетами ATACMS, ймовірно, намагаючись переконати Сполучені Штати відмовитися від цього рішення і спростувати повідомлення ЗМІ про надання такого дозволу», - йдеться у повідомленні.

В ISW наголосили, що введення Путіним Північної Кореї як нової воюючої сторони у його вторгнення в Україну було значною ескалацією.

«Дозвіл Україні використовувати американські ракети проти легітимних військових цілей на російській території відповідно до всіх міжнародних законів і законів збройного конфлікту є дуже обмеженою відповіддю і не може бути обґрунтовано охарактеризований як ескалація сама по собі», - вважають аналітики Інституту вивчення війни.

Як повідомляв Укрінформ, 17 листопада видання The New York Times із посиланням на свої джерела поінформувало, що президент США Джо Байден дозволив Україні використовувати далекобійні ракети ATACMS по території Росії.

Державний департамент США не коментує інформації, поширеної американськими центральними ЗМІ щодо рішення глави Білого дому дозволити Україні бити далекобійною зброєю США по цілях вглиб Росії.

Теги за темою
війна США
Джерело матеріала
loader
loader