США як головний захисник Південної Кореї зараз втрачають час і можливості — військовий експерт
США як головний захисник Південної Кореї зараз втрачають час і можливості — військовий експерт

США як головний захисник Південної Кореї зараз втрачають час і можливості — військовий експерт

Союз північнокорейського і російського диктаторів Кім Чен Ина та Володимира Путіна становить велику небезпеку для Республіки Корея (Південної Кореї). З погляду стратегії для Сеула будь-яка допомога зброєю Києву вигідна, оскільки чим менш успішним буде Путін на цьому фронті, тим менша ймовірність, що він допоможе Кіму на Корейському півострові.

Але Південна Корея у цьому плані й раніше була максимально обережною, а зараз виникла ще одна перешкода. Про це в ефірі FREEДOM сказав військовий експерт Ян Матвєєв.

"Це [новообраний президент США] Трамп із його мирним планом. І, звичайно, зараз Південна Корея чекатиме на розв’язання цієї ситуації: коли Трамп вступить на посаду, що він говоритиме щодо мирних переговорів. Тому що Південна Корея теж не хоче різко вступити, почати допомагати Україні зброєю, а потім — раз і все закінчилося, і ось уже "заморозка" [російсько-української війни]", — зазначає він, посилаючись на оцінки аналітиків.

Матвєєв вважає, що Сеул триматиме паузу щодо допомоги Україні до активізації Трампа в українському питанні.

"Я думаю, що багато дійових політичних осіб зараз візьмуть цю саму паузу, щоб, як кажуть, не опинитися в дурнях. Зараз побіжиш допомагати, потім раптово США скажуть: "А ми все, ми йдемо". Такий ризик теж є, звісно. Політики його розглядають… Тому, звісно, ​​всі діють обережно. У цьому плані, безумовно, обрання Трампа вже завдало удару по світовій допомозі Україні", — прокоментував він.

Водночас експерт наголосив, що реакція чинної адміністрації Сполучених Штатів, які є головним союзником та захисником Південної Кореї, на взаємодію Путіна та Кіма є недостатньою. Таку реакцію ще можна було зрозуміти, коли не було достатніх підтверджень присутності солдатів Північної Кореї, але не зараз, коли це підтверджується і самими американцями.

"Якщо ви це бачите, чому ж ви не дієте тоді? Тому що, звичайно, союз Путіна і Кіма, такий міцний, скріплений, по суті кров’ю, це дуже і дуже небезпечно. Південна Корея не володіє ядерною зброєю, і в світлі останніх подій зовсім незрозуміло, чи будуть готові, наприклад, США захищати Південну Корею за допомогою тієї самої ядерної зброї", — припускає експерт.

Джерело матеріала
loader