Відбудова України - 2024
Відбудова України - 2024

Відбудова України - 2024

Ключовим для енергосистеми України є закриття неба - інтерв'ю з міністром енергетики. Наші журналісти поспілкувались з вибухотехніками у Запоріжжі. Як переміщення бізнесу та людей змінили Закарпаття. 

ІНТЕРВ’Ю УКРІНФОРМ

Ключовим для енергосистеми України є закриття неба від повітряних атак

Фото: Міністерство енергетики
Фото: Міністерство енергетики

Інтерв'ю з Германом Галущенком, міністром енергетики України:

Рівень зацікавленості енергетичним сектором України у світі збільшується.

Ключовим для України у 2025 році буде розвиток вітрової енергетики.

Є плани будівництва конкретних обʼєктів вітрової генерації на більше ніж 800 мВт.

Україна готова допомагати Польщі розвивати атомну енергетику.

Норвезькі колеги розглядають великий проєкт в Україні на 300 мВт, який стосується вітрової енергетики.

ReBuild Ukraine

У Варшаві пройшла міжнародна виставка з відбудови України "ReBuild Ukraine Construction and Energy" з метою об’єднання зусиль для відновлення економіки України.

Одним із заходів ReBuild Ukraine сталаІнвестиційна конференція ЄС - Україна, організована для залучення прямих інвестицій у проєкти реконструкції та відновлення України. 

Фото: Юрій Банахевич, Укрінформ
Фото: Юрій Банахевич, Укрінформ

Також відбулося засідання спецпредставників з відновлення Українивід 19 країн. Спецпредставник США з відбудови України Річард Верма наголосив на важливості інвестування в Україну, не чекаючи завершення війни, оскільки обороноздатність та економічний розвиток нерозривно пов'язані.

Голова Агенства відновлення розповів про залучення бізнесу до відбудови країни

Тільки кредитних і грантових грошей замало для відновлення України, тому зараз розробляються моделі державно-приватного партнерства, де може знайти себе бізнес.

"Сьогодні Агенство реалізує ті пріоритети, які виставляє держава. Зрозуміло, що це захист енергетичних об'єктів, і ми працюємо над захистом другого, третього рівня. Це вже і ракетний захист. ... Але не менш важливий проєкт будівництва водогону для забезпечення водою Миколаєва... Тому тут не можна порівнювати один та інший проєкт за важливістю. І в нас їх дуже багато". 

Фото: Ірина Чириця, Укрінформ
Фото: Ірина Чириця, Укрінформ

НОВИНИ ВІДБУДОВИ

У Харкові планують побудувати підземну лікарню

У Харкові планують будівництво підземної інфраструктури під обласною клінічною лікарнею, а також коригують проєкт будівництва та реконструкції онкоцентру, роботи в якому припинилися після початку повномасштабної війни.

“Медичні заклади – у пріоритеті, і ми маємо їх адаптовувати до тих реалій, в яких перебуваємо. Фактично будуватиметься підземна лікарня з усім спектром надання послуг”, - начальник ОВА Олег Синєгубов.

Відбудова України - 2024 - Фото 4
  • Шмигаль запропонував посилити напрямок відновлення
  • Відбудова України: Мінфін підписав угоди зі Світовим банком на $750 мільйонів
  • Люксембургдопомагатиме з відбудовою Криворізького району: схвалили план на 2025 рік
  • В Ізюмі перевіряють 200 об’єктів через можливу фальсифікацію документів для єВідновлення
  • ПРООН та Японія надали Україні 7 автотрансформаторів, 5 газових турбін та тисячі генераторів
  • На Запоріжжі планують побудувати 23 підземні школи

РЕПОРТАЖ УКРІНФОРМ

Запорізькі вибухотехніки: Розмінування області триватиме щонайменше десять років

Запорізька область є однією з найбільш замінованих в Україні. І ворог, який захопив 80% її території, далі мінує поля, ставить пастки та закидає населені пункти снарядами, перетворюючи наші землі на мертву пустелю. Наші журналісти поспілкувалисьз вибухотехніками у Запоріжжі.

Сергій Угрюмов. Фото: Дмитро Смольєнко, Укрінформ
Сергій Угрюмов. Фото: Дмитро Смольєнко, Укрінформ

Навіть залучити всі піротехнічні підрозділи, які є в Україні: поліцію, ДСНС, військових, то лише одну Запорізьку область треба буде розміновувати років десять мінімум. Це нешвидкий процес. Є багато нерозірваних снарядів, мінних полів, пасток, саморобних вибухових пристроїв. Дуже сильно заміновано, - пояснює начальник групи мінно-пошукових робіт ДСНС України в Запорізькій області Святослав Стасюк.

Святослав Стасюк. Фото: Дмитро Смольєнко, Укрінформ

Вороги КАБами знищують те, що лишилось від населених пунктів. Люди кажуть: а чого не збиваємо? Бомби збивати складно, бо їх летить багато, у нас немає стільки ППО. Знищувати треба літаки. Якщо їх не буде або ж вони боятимуться ближче підлітати, то міста менше страждатимуть від бомбардувань, – каже начальник управління вибухотехнічної служби ГУ НП у Запорізькій області Сергій Угрюмов.

Фото: Дмитро Смольєнко, Укрінформ
Фото: Дмитро Смольєнко, Укрінформ

ІНФОГРАФІКА УКРІНФОРМ

Відбудова України - 2024 - Фото 7

РЕЛОКАЦІЯ

Закарпаття: злізти з «голки» державних дотацій

Як переміщення бізнесу та людей за три роки повномасштабної війни змінили тиловий західний регіон.

Фото: Тетяна Когутич, Укрінформ
Фото: Тетяна Когутич, Укрінформ

На Закарпатті наразі працюють 282 релокованих із зони бойових дій та прифронтових регіонів підприємства, тобто 40% усього релокованого бізнесу України.

Під час форуму розвитку Re:Open Zakarpattiaвласкор Укрінформу Тетяна Когутич модерувала окрему панельну дискусію із очільниками регіону – начальником Закарпатської ОВА Мирославом Білецьким та головою Закарпатської облради Романом Сараєм. Говорили про те, що за три роки війни набуло, що втратило та чого так і не досягло Закарпаття, попри непогані можливості. Найцікавішими в розмові стали цифри, які досі не оприлюднювалися. Наприклад, про те, що на третьому році війни регіон, який до війни на 60% залежав від державних дотацій, скоротив цю залежність до 25%. 

Ужгород. Фото Ігор Ткаченко, Укрінформ
Ужгород. Фото Ігор Ткаченко, Укрінформ

У Мінсоцполітики закликали створювати «дружні сервіси» для повернення біженців з-за кордону

Українські біженці повертатимуться з-за кордону, а нові не виїжджатимуть, якщо в державі створити якісні та ефективні сервіси з облаштування людей, які втікають від війни.

Фото: Володимир Тарасов, Укрінформ
Фото: Володимир Тарасов, Укрінформ

Таку думку висловила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович на форумі "Демографічне майбутнє України: стратегія стійкості та відновлення"у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу. Вона також закликала до активної взаємодії з тими, хто виїхав за кордон, задля їхнього повернення, а також анонсувала створення спеціального центру для дистанційного зв’язку з українськими емігрантами. Читати

«Власна справа»: гранти на ₴5,2 мільярда отримали вже 22 тисячі українців

Державна служба зайнятості провела аудит 14,5 тис. виданих мікрогрантів, з яких за недотримання вимог договору підлягають поверненню менш як 1%.

Загалом, станом на 12 листопада рішення щодо надання грантів за урядовою програмою «Власна справа» були ухвалені для 22 тисяч українцівна загальну суму 5,2 млрд грн. Основною умовою отримання грантових коштів є створення нових робочих місць.

Фото: Дмитро Смольєнко, Укрінформ
Фото: Дмитро Смольєнко, Укрінформ

СОЦМЕРЕЖІ УКРІНФОРМ

Як слідкувати за прозорістю відбудови? Укрінформ разом з Агентством відновлення пояснюють як працюють публічні закупівлі

Адже відбудова України — це не тільки відновлення зруйнованих ворогом шкіл та лікарень, а ще й побудова ефективної антикорупційної інфраструктури.

ІСТОРІЇ НЕЗЛАМНОСТІ

В українському прокаті стартував показ документального фільму «Потяг до життя»

Кінострічка з ексклюзивними історіями українських залізничників, які з перших днів повномасштабного російського вторгнення рятували життя мільйонів українців часом ціною власного життя.

Фото: Юрій Рильчук, Укрінформ
Фото: Юрій Рильчук, Укрінформ

Слідкуйте за відновленням України з нами - щовівторка ми збираємо усі головні новини, фото та відео відбудови. Підпишіться на нашу щотижневу розсилку Відбудова 2024, щоб дізнаватися усі новини відновлення України першими.

Якщо вам сподобалося, порекомендуйте нас друзям, щоб спільнота зацікавлених людей зростала. Наступний лист з новинами відбудови України очікуйте 26 листопада.

Теги за темою
Запоріжжя Закарпаття Інвестиції
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader