НБУ дозволив відкривати та закривати рахунки без власноручного підпису
НБУ дозволив відкривати та закривати рахунки без власноручного підпису

НБУ дозволив відкривати та закривати рахунки без власноручного підпису

Національний банк України скасував вимогу щодо обов'язкового власноручного підпису під час відкриття та закриття рахунків в банку, натомість дозволивши використання кваліфікованого електронного підпису та інших цифрових аналогів.

Як передає Укрінформ, про це повідомили у пресслужбі Нацбанку.

Зазначається, що регулятор скасував вимогу щодо використання зразка власноручного підпису власника рахунку, що дозволить уникнути перепон під час користування рахунком для осіб, які через хворобу чи інші причини не можуть підписатися власноруч.

Водночас користувачі зможуть підписувати електронні документи за допомогою кваліфікованого електронного підпису, цифрового власноручного підпису, удосконаленого електронного підпису з кваліфікованим сертифікатом та інших видів електронних підписів, визначених договором.

Крім того, небанківські надавачі платіжних послуг отримали право відкривати платіжні рахунки іншим небанківським надавачам виключно для виконання платіжних операцій за рахунок власних коштів.

Нацбанк додатково уточнив норму щодо осіб, які мають право розпоряджатися рахунком та підписувати платіжні інструкції, а також зафіксував належність поточних рахунків із спеціальним режимом до поточних рахунків.

«Така потреба зумовлена, зокрема, оновленням законодавства України з питань електронних довірчих послуг та необхідністю врегулювання окремих питань на платіжному ринку», - зауважили у регуляторі.

Ці та інші норми містить постанова НБУ, яка набрала чинності із 21 листопада цього року.

Як повідомляв Укрінформ, Національний банк України з 20 листопада вносить зміни до чинних валютних обмежень. Зокрема, з цієї дати українські підприємства мають можливість розраховуватися за імпорт товарів без обмеження терміну їхньої поставки в Україну, якщо в імпортних операціях бере участь (шляхом кредитування, страхування, гарантування, поручительства) іноземне експортно-кредитне агентство чи держава.

Теги за темою
Нацбанк Банк
Джерело матеріала
loader
loader