Під час чергової атаки на Україну вранці 21 листопада армія Росії здійснила запуск міжконтинентальної балістичної ракети.
Як передає "Хвиля", про це пише Defense Express.
Експерти висловили думку, що сьогодні Росія провела демонстрацію можливості ядерного удару.
Як свідчить зведення командування Повітряних сил ЗСУ, вранці 21 листопада РФ завдала комбінованої атаки з використанням семи крилатих ракет Х-101, запущених з Ту-95МС, з яких шість було збито. А також одного Х-47М2 "Кинжал" із МіГ-31.
На додаток до цього з астраханської області Росії було запущено міжконтинентальну балістичну ракету. Її конкретний тип не вказується. Однак напередодні ЗМІ поширювали інформацію про загрозу використання ворогом балістичної ракети середньої дальності РС-26 "Рубіж".
У виданні зазначили, що повідомлено лише про збиття 6 із 7 крилатих ракет. При цьому зазначено, що "за іншими ракетами – без суттєвих наслідків".
"З огляду на те, що РС-26 "Рубіж", а тим більше міжконтинентальні балістичні ракети (наприклад, "Тополь" або "Ярс"), призначені для доставки зброї масового ураження, це означає лише те, що Росія провела демонстрацію можливості ядерного удару", - йдеться у статті.
Отже, на тлі цього залишаються питання, на які поки що звіт командування Повітряних сил не дає відповідей. Зокрема, куди саме цілила армія Росії своєю балістичною ракетою і яке оснащення було в ній.
У виданні пояснили, річ у тому, що поставити на умовний "Рубіж", "Тополь" або "Ярс" конвенційну фугасну бойову частину в глибокій теорії можливо, проте не має практичного сенсу через величезну вартість таких ракет. До того ж, особливо в умовах, коли більшість цілей в Україні у зоні досяжності російських ОТК "Іскандер" та інших засобів поразки.
Крім того, у Defense Express наголосили, що абсолютна більшість російських далекобійних ракет може мати ядерне оснащення. У тому числі "Іскандер", "Кинжал", крилаті ракети типу Х-55 та Х-102, а також багато інших. У зв'язку з цим є питання щодо сенсу використання саме ракети середньої чи взагалі міжконтинентальної дальності проти України навіть для завдання ядерного удару.
У виданні також висловили думку, що ворог уже використав крилаті ракети Х-55 із масогабаритними макетами ядерних зарядів. Тобто, цілком можливо, що запущена російська балістична ракета була оснащена імітаторами бойових блоків.
Експерти зазначили, що під питанням також чи були попереджені про пуск і його напрям США, тому що анонсування таких запусків є обов'язковою умовою для запобігання спрацьовування системи попередження про ракетний напад і запуск ракет у відповідь за сценарієм зустрічного ядерного удару.
Нагадаємо, ЗСУ завдали масованого удару ракетами Storm Shadow по об'єкту в Курській області.