Про це заявив угорський міністр оборони Крістоф Шалай-Бобровницький, передає Укрінформ із посиланням на Reuters.
Глава Міноборони зазначив, що Угорщина «все ще вірить, що мир буде досягнутий якнайшвидше, шляхом дипломатії, а не військового рішення».
«Однак, щоб підготуватися до всіх можливостей, я наказав розгорнути на північному сході нещодавно придбані системи контролю повітряного простору та протиповітряної оборони», - сказав Шалай-Бобровницький після засідання Ради оборони, скликаного прем'єр-міністром Віктором Орбаном для обговорення розвитку подій в Україні.
Своє рішення він пояснив тим, що загроза ескалації українсько-російської війни є «більшою, ніж будь-коли».
Міністр не уточнив, які саме частини угорської системи протиповітряної оборони будуть встановлені на північному сході країни.
Торік угорські військові, які наразі проходять програму модернізації, разом з чотирма іншими країнами ЄС придбали французькі ПЗРК Mistral. У 2020 році Угорщина погодилася придбати системи ППО NASAMS у норвезької компанії Kongsberg і американського виробника зброї Raytheon Technologies.
Міністр оборони Угорщини також заявив, що деякі підрозділи угорської армії перебувають у стані підвищеної бойової готовності.
Як повідомлялося, 17 листопада видання The New York Times із посиланням на свої джерела поінформувало, що президент США Джо Байден дозволив Україні використовувати далекобійні ракети ATACMS по цілях углибині території РФ.
Пізніше керівництво Республіканської партії в Сенаті США підтвердило рішення адміністрації Байдена скасувати обмеження для України щодо застосування далекобійних ракет ATACMS.
Британське видання The Times повідомило із посиланням на власні джерела в британському уряді, що США нібито дозволили Україні бити ракетами Storm Shadow по цілях у РФ.
Bloomberg із посиланням на західного чиновника писало, що українські військові вперше застосували британські крилаті ракети Storm Shadow для ударів по військових об'єктах на території Росії.
У вівторок російський диктатор Володимир Путін підписав указ «Про затвердження Основ державної політики Російської Федерації в галузі ядерного стримування».
Фото ілюстративне: honvedelem.hu