Як правильно підійти до створення фінансової подушки: пояснення Нацбанку
Як правильно підійти до створення фінансової подушки: пояснення Нацбанку

Як правильно підійти до створення фінансової подушки: пояснення Нацбанку

Почуваєтеся ніяково, коли бачите в соцмережах черговий тренд про "успішний успіх"? Наприклад, хтось вихваляється покупкою нової машини, а ви ламаєте голову, де взяти гроші на зимовий пуховик? Ви не один такий. Нацбанк України пояснив, як крок за кроком покращити свій фінансовий стан і навіщо кожному потрібна фінансова подушка безпеки.

Що таке фінансова подушка? Це резерв грошей, який допоможе пережити несподівані витрати чи складні ситуації, або просто захист від стресу. Вона повинна покривати витрати хоча б на 3-12 місяців, залежно від витрат та стабільності економіки.

Подушки, фото з вільних джерел

Скільки потрібно відкласти?

Ідеально, якщо запас грошей покриє витрати на півроку. Приклад: якщо ви щомісячно витрачаєте 20 000 грн, то ваша подушка повинна становити мінімум 60 000 грн. У складні часи краще мати резерв на 12 місяців, тобто до 240 000 грн.

Як почати збирати?

  1. Порахуйте свої витрати. Дізнайтеся, скільки грошей йде на оренду, їжу, транспорт та інші обов'язкові витрати. Це допоможе визначити розмір подушки.
  2. Відкладайте регулярно. Нехай це буде хоч би 100–200 грн на місяць – головне розпочати. Встановіть собі суму, яку можна відкладати, і робіть це автоматично.
  3. Робіть це поетапно. Спочатку зберіть суму на 3 місяці, потім збільшіть її до 6, а потім до 12.
  4. Ставте пріоритети. Відкладіть імпульсні покупки і спрямуйте гроші на заощадження.
  5. Зберігайте окремо. Заведіть спеціальний рахунок, щоб не витратити подушку випадково.

Гроші

Для чого це потрібно?

Навіть невеликі заощадження дадуть впевненість у завтрашньому дні. Як зазначають експерти Нацбанку, починати ніколи не пізно. Головне – діяти поступово та ставити реальні цілі.

Отже, якщо відчуваєте, що довкола всі хизуються успіхами, пам'ятайте: не обов'язково одразу підкорювати вершини. Почніть із того, щоб створити свою фінансову подушку – це вже велика перемога.

Крім того, Знай.ua повідомляв, iPhone розряджається ще до обіду: що потрібно зробити, щоб батарея трималася довше

Джерело матеріала
loader
loader