Кримський політв'язень, журналіст Амет Сулейманов поскаржився на постійні болі в серці
Кримський політв'язень, журналіст Амет Сулейманов поскаржився на постійні болі в серці

Кримський політв'язень, журналіст Амет Сулейманов поскаржився на постійні болі в серці

Сулейманов розповів, що з кожним днем йому стає гірше. Крім болю в серці, він страждає від високого тиску і задишки

Тяжкохворий громадянський журналіст Амет Сулейманов, незаконно засуджений в Росії до 12 років позбавлення волі, повідомив про погіршення стану здоров'я — його продовжують турбувати регулярні болі в області серця. Про це повідомила його дружина Ліля Люманова з посиланням на адвоката, який відвідав політв'язня у в'язниці у російському Володимирі, передає «Кримська солідарність».

Сулейманов розповів, що з кожним днем йому стає гірше. Крім болю в серці, він страждає від високого тиску і задишки.

Йому також діагностували ангіопатію сітківки ока (ураження судин сітківки, при якому порушується її кровопостачання), яка може призвести до сліпоти.

Також, Амета Сулейманова обурила новина, що кримське МОЗ зняло його з черги на операцію із заміни серцевого клапана.

Політв'язень звернувся до тюремного начмеда, щоб дізнатися щодо операції, але отримав ту саму відповідь — на черзі він більше не стоїть. Ліля Люманова зазначила, що зараз вона чекає відповіді про операцію з Москви.

Сулейманов також подав запит на дзвінки рідним, але дозволу на них поки що не отримав.

Єдиним можливим варіантом підтримувати зв'язок із сім'єю все ще залишаються листи.

Як повідомляє  «Кримська солідарність», у травні цього року в Амета Сулейманова стався гіпертонічний криз. Через високий тиск у нього постійні кровотечі з носа, часто паморочиться голова, є задишка. Хронічні проблеми з серцем вплинули і на судини — кримський татарин місяць домагався, щоб йому дали ліки, надіслані дружиною.

Зараз він отримує препарати від болю в серці та від тиску, але не отримує препаратів для підтримки печінки, ліків, що розріджують кров. Лікарі також видавали йому ті, що розріджують, але через короткий час скасували. Чому препарати йому більше не видають — лікарі дружині Сулейманова не повідомляли.

У липні цього року Володимирський обласний суд Росії відмовив у звільненні журналіста з ув'язнення, незважаючи на наявність у нього двох захворювань, несумісних з утриманням у виправних установах.

Наприкінці жовтня дружина політв'язня Ліля Люманова отримала відповідь від МОЗ Криму, що її чоловіка, який став у чергу на операцію ще до ув'язнення, наприкінці 2021 року, зняли з черги. У відповіді представники МОЗ висунули вимогу, щоб журналіст «особисто з'явився з відповідними документами для обстеження і подальшого рішення про його операцію». Жінка написала скаргу в прокуратуру Криму.

Амет Сулейманов — кримський татарин, засуджений разом із фігурантами третьої Бахчисарайської групи у справі про членство в політичній партії Хізб ут-Тахрір.

22 жовтня 2019 року співробітники поліції затримали його на Керченському мосту (траса Новоросійськ-Керч), коли він повертався до Криму із судового процесу в Південному окружному військовому суді в політично вмотивованій справі над жителем Криму. Через кілька годин чоловіка відпустили.

Крім серцевих захворювань, в Амета Сулейманова є інвалідність, проте 2015 року її зняли через його відмову від операції в Москві — Сулейманов отримував систематичне лікування в лікарні Києва і планував проводити операцію під наглядом свого постійного лікаря.

Після обшуку і подальшого затримання 11 березня 2020 року суд у Сімферополі ухвалив призначити Сулейманову запобіжний захід у вигляді домашнього арешту — це один із небагатьох випадків у практиці кримінальних справ Хізбут-Тахрір у Росії.

Протягом усього часу судового розгляду Амет Сулейманов перебував під домашнім арештом.

Перший час його вивозили до Південного окружного військового суду в Ростові-на-Дону на слухання, але пізніше дозволили виступати через відеозв'язок із Кримського гарнізонного військового суду. Навіть у таких умовах підсудний насилу переносив судові засідання. Іноді їх доводилося переривати, щоб він міг відвідати лікаря. Захист намагався донести суду, що стосовно Амета Сулейманова не можна застосовувати такий запобіжний захід ув'язнення, зважаючи на стан його здоров'я.

Південний окружний військовий суд, незважаючи на численні заяви захисту щодо стану здоров'я Сулейманова, ухвалив рішення відправити його в колонію суворого режиму строком на 12 років.

Його захисниця Ліля Гемеджі вважає вирок смертельним: «Засудили його помирати. Ув'язнення у в'язниці для людини з таким діагнозом - це цинізм».

У березні 2024 року Фрунзенський районний суд у Володимирі також, як і в апеляції, відмовив у звільненні Амета Сулейманова з в'язниці, незважаючи на те, що його захворювання входять до переліку несумісних з умовами ув'язнення.

Фото: Кримська солідарність 

Читайте також
Громадянського журналіста Сервера Мустафаєва утримують у складних умовах у російській колонії
У російській колонії журналіста Ремзі Бекірова перевели на суворі умови утримання
Журналіст Осман Аріфмеметов у російській в'язниці втратив 22 кілограми ваги
З кримським журналістом Ремзі Бекіровим майже три тижні немає зв'язку, — дружина
Журналіст Рустем Шейхалієв у російській в'язниці скаржиться на головні болі й високий тиск
На журналіста Владислава Єсипенка у російській колонії посилили тиск
До 13 жовтня – реєстрація на Другу академію проектного менеджменту для кримчан
У Росії відмовились перевести журналіста Ремзі Бекірова ближче до дому
Росіяни збираються етапувати до Бурятії політв'язня Ельдара Кантимірова
Я «почистила» телефон, але росіяни відновили всю інформацію,— Леніє Умєрова
Верховний суд Росії залишив у силі вирок кримському політв'язню Яшару Шихаметову
Активіста Азіза Ахтемова росіяни етапували з Красноярського краю в невідомому напрямку, — дружина
У тимчасово окупованому Криму росіяни заарештували та вивезли в невідомому напрямку незрячого активіста Сізікова
Кримський політв’язень Різа Омеров поскаржився на погіршення зору у російській колонії
На громадянського журналіста Ремзі Бекірова систематично чинять тиск у російській колонії
Політв'язня Акіма Гафарова етапували із сімферопольського СІЗО у невідомому напрямку
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
Долучитись
Теги за темою
Крим анексія Криму кримські татари
Джерело матеріала
loader
loader