На ринку пшениці, кукурудзи та деяких олійних культур жовтень продовжив висхідний тренд. В AgroMarket UUB від Української універсальної біржі опубліковано аналітичний звіт ринку зернових та олійних за жовтень 2024 року. Згідно з інформацією, що міститься у звіті,
Внутрішній ринок
«Протягом місяця недостатня кількість пшениці на ринку, спричинена стримуванням продажів аграріями, та високі ціни на експортному ринку призвели до подальшого підвищення. Продавці пропонували продовольчу пшеницю за цінами вище ринкових, але переробники не поспішали купувати через труднощі з реалізацією борошна. Трейдери ж активно скуповували продукцію, зокрема фуражної якості, підтримуючи ціни на неї. Загалом на кінець місяця середні ціни на пшеницю 2 і 3 класу знаходились в діапазоні 8 972 – 8 820 грн/т з ПДВ (EXW). Ціни на фураж складали 8 394 грн/т з ПДВ (EXW), що більше на 12,89% з початку місяця», – зазначили аналітики біржі.
Протягом місяця, за даними заявок в AgroMarket UUB, цінові індикативи на кукурудзу також відображали зростання. Підвищення цін в середньому відбулося на 10,82% і середня ціна на кінець місяця складала 8 373 грн/т з ПДВ (EXW).
За інформацією Мінагрополітики, на початок листопада було зібрано 66,7 млн тонн нового врожаю, який зібраний на площі 18,6 млн га. Загалом зібрано 47,9 млн тонн зернових та 18,8 млн тонн олійних.
Щодо агрометеорологічних умов, то згідно з даними Укргідрометцентру, у жовтні умови для вегетації озимих зернових культур в початковий період розвитку були задовільними. Запаси продуктивної вологи орного шару ґрунту на більшості площ були достатніми та оптимальними.
Зовнішній ринок
На кінець жовтня хороший попит допоміг підштовхнути ф’ючерси на кукурудзу до невеликого зростання, тоді як на соєві боби та пшеницю дещо знизилися.
«Пшениці не вистачало опадів, які вкрай необхідні для врожаю озимої пшениці в США на південних рівнинах і Середньому Заході. На ринку кукурудзи експортні продажі показували, що загальні зобов’язання становлять 25,82 мільйона тонн на кінець місяця, що є трирічним максимумом і на 41% більше, ніж минулого року», – додають аналітики.
З повною версією звіту можна ознайомитись у безкоштовному чат-боті для купівлі та продажу аграрної продукції в Телеграм – AgroMarket UUB – далі «поділитись номером» – розділ «Аналітика».