Реакцію федерального уряду озвучив на брифінгу 22 листопада його речник Штеффен Гебештрайт, передає кореспондент Укрінформу.
Федеральний уряд взяв до уваги рішення МКС щодо запитуваних ордерів на арешт прем’єр-міністра Ізраїлю Нетаньягу та колишнього міністра оборони Галанта, сказав речник.
«Ми уважно вивчимо внутрішні юридичні кроки. Щось може статися не раніше, ніж буде очікуватися, що прем'єр-міністр Біньямін Нетаньягу та колишній міністр оборони Йоав Галант висловлять бажання залишаться в Німеччині», - заявив він, зауваживши, що йому «нічого не відомо про плани» обох політиків.
При цьому речник зауважив, що йому «важко уявити собі, щоби відбувся арешт на території ФРН».
Гебештрайт також нагадав, що федеральний уряд брав участь у розробці статуту Міжнародного кримінального суду і є одним із найбільших прихильників МКC.
«Таке ставлення є також результатом німецької історії. У той же час наслідком німецької історії є те, що ми маємо унікальні відносини та велику відповідальність перед Ізраїлем», - підкреслив речник.
Гебештрайт також запевнив, що ставлення Німеччини щодо Ізраїлю не змінилося.
У Берліні також відкинули порівняння рішень МКС щодо воєнного злочинця Володимира Путіна, який підступно напав на сусідню країну, з прем’єром і міністром оборони Ізраїлю, який став об’єктом агресії.
Як повідомляв Укрінформ, 21 листопада Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт прем'єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягута колишнього міністра оборони Йоава Галанта.
Члени ізраїльського уряду різко засудили це рішення і звинуватили Міжнародний кримінальний суд в антисемітизмі.