Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

НБУ впровадив оновлені правила обміну іноземної валюти, включаючи долари та євро. Нововведення стосуються вимог до стану банкнот, що змушує українців бути уважнішими під час обміну.

Зміни спрямовані на впорядкування процесу, але можуть створити додаткові незручності для тих, хто має пошкоджені або зношені купюри. У таких випадках обмін стане більш складним, а для підроблених банкнот передбачено окрему процедуру перевірки, пише НБУ.

Гроші, купюри 500 гривень: фото biz.today

Валюта ділиться на три категорії:

  1. Прийнятні банкноти — це ті, що незначно зношені. Вони обмінюються без обмежень.
  2. Значно зношені або пошкоджені банкноти — їх можна обміняти тільки через інкасо, тобто відправлення на обмін у спеціалізовану фінансову установу.
  3. Підроблені банкноти — вилучаються касирами та передаються на експертизу в Нацбанк. Якщо підробка підтверджується, справа передається до правоохоронних органів.

До зношених банкнот відносяться ті, що порвані, обгорілі, забруднені або настільки зіпсовані, що неможливо визначити їхній номінал. Такі банкноти також підлягають обміну тільки через інкасо.

Гроші євро. Фото: скрін Youtube

Банки не мають права обмежувати обмін валют за номіналом або роком випуску, якщо банкнота справжня. Однак критерій "незначного зношування" більше не застосовується.

Українцям слід уважно перевіряти стан валюти перед обміном, адже за зношені або пошкоджені банкноти доведеться проходити додаткову процедуру інкасо, а підроблені гроші не підлягають обміну.

Крім того, Знай.ua повідомляв, Нацбанк починає масштабну заміну грошей: які банкноти вийдуть з обігу

Джерело матеріала
loader
loader