Міф чи реальність: чи дійсно на вікнах є "зимовий режим" та чи потрібно його перемикати
Міф чи реальність: чи дійсно на вікнах є "зимовий режим" та чи потрібно його перемикати

Міф чи реальність: чи дійсно на вікнах є "зимовий режим" та чи потрібно його перемикати

Втім, насправді жодного "зимового" чи "літнього" режиму на вікнах не існує. Що ж тоді показують на відео у тіктоці та чому зникають протяги після цього – пояснює 24 Канал.

"Зимовий режим" на вікнах – міф чи реальність

У тіктоці часто можна побачити відео на кшталт "як переставити вікно на зимовий режим". Втім, такі формулювання є маніпуляційними, адже формального такого режиму не існує.

Як швидко нагріти приміщення з невеликим споживанням електроенергії? Це можливо з інверторним кондиціонером Bosch Climate 4000i. Він забезпечить тепло взимку і створить прохолоду влітку. А ще кондиціонер має сучасну технологію фільтрації та іонізацію: очистить повітря від неприємного запаху, вірусів, грибків та алергенів.

Приклад відео, де показують, як перевести вікно на "зимовий режим"

Портал okna.ua поспілкувався з виробниками фурнітури й наголошує, що перемикання між "зимовими" і "літніми" режимами не більше, аніж вигадка. Ба більше, у такому "перемиканні режимів" немає жодної потреби.

Під час установки металопластикових вікон чи дверей майстри регулюють фурнітуру так, щоб забезпечити максимальне прилягання стулки до рами, а притиск цапф під ущільнювач встановлюють так, щоб вікно чи двері зачинялися герметично, незалежно від пори року.

Цапфа, яку постійно перемикають на відео, призначена для того, щоб регулювати вікно у майбутньому, коли ущільнювач просів. Водночас постійне підкручування фурнітури може призвести до пошкодження вікна та швидшого зношення фурнітури.

Важливо. Виробники вікон дійсно можуть використовувати терміни "зимовий" та "літній" режими, проте регулювання фурнітури існує лише для досягнення необхідного рівня притиску, але це не прив'язано до зимових чи літніх температур.

Відтак, у відео, подібних до того, що прикріплене вище, майстри лише регулюють притиск (підкручують петлі, регулюють цапфу), але це не є "зимовим режимом".

Коли ж треба регулювати вікно

З часом будь-яке вікно чи двері потребують регулювання. По-перше, у літню пору пластик може розширюватися, а в холодну – стискатися. По-друге, зношується ущільнювач й через це з'являються протяги.

Лише тоді, коли з вікна з'явилися протяги, варто регулювати й підкручувати цапфу. Найкращим варіантом буде звернутися до професійних монтажників, які зможуть правильно відрегулювати вікно, адже інколи проблема протягів може не вирішитися простим підкручуванням цапфи.

Джерело матеріала
loader
loader