В Україні оновили підходи до бронювання: у 5% критично важливих підприємств виявили порушення
В Україні оновили підходи до бронювання: у 5% критично важливих підприємств виявили порушення

В Україні оновили підходи до бронювання: у 5% критично важливих підприємств виявили порушення

Аналіз Міністерства оборони України та обласних військових адміністрацій показав, що у 5% підприємств зі статусом критичності у різних частинах країни було виявлено зловживання у бронюванні.

Як передає "Хвиля", про це повідомила міністр економіки України Юлії Свириденко.

За її словами, були підприємства, які після набуття статусу критичності різко знизили зарплати працівникам, а деякі шукали способи для збільшення заброньованих понад норму.

"За результатами аудиту ми оновили підходи до бронювання, щоб виключити проблеми, що виявилися", - заявила Свириденко.

Переезд предприятий
Переезд предприятий

Вона також розповіла, що для мінімізації зловживань галузеві та регіональні критерії критичності узгоджуватимуть Міноборони та Мінекономіки, а два із трьох критеріїв набуття статусу критичності стануть обов'язковими.

Зокрема, обов'язкова середня зарплата працівників має бути не менше ніж 2,5 мінімальних зарплат (20 тис. гривень), за винятком для державних та комунальних підприємств. Також у підприємства не має бути заборгованості зі сплати податків. При цьому моніторинг відповідності підприємств встановленим критеріям проводитиметься щокварталу.

"У разі порушень підприємство має пояснити ситуацію, якщо моніторинг дасть негативний результат, критичність може бути анульована", - зазначила чиновник.

За словами Свириденко, головне це те, що бронювання продовжуватиметься й надалі.

"Це те, за що я виступала в комунікації з колегами. Тому що це єдиний спосіб утримати економіку на плаву і зберегти баланс між потребами армії у фінансуванні та потребами армії в людях", - заявила віце-прем'єр.

Наразі лише 12% українських підприємств мають статус критично важливих, однак саме вони є основним джерелом надходжень коштів для оборони держави.

Як зазначається, у 2022-2023 роках заброньовані працівники цих підприємств генерували приблизно 67% доходів усіх підприємств країни, що у перерахунку на одного заброньованого працівника давало близько 1,2 мільйона гривень податків на рік.

Нагадаємо, в Україні анулюють відстрочення від мобілізації.

Джерело матеріала
loader