Близько чверті молочних продуктів в Україні – фальсифікат: що підробляють найбільше
Близько чверті молочних продуктів в Україні – фальсифікат: що підробляють найбільше

Близько чверті молочних продуктів в Україні – фальсифікат: що підробляють найбільше

Як українські виробники підробляють молокопродукти

Найчастіше молочні продукти із вмістом рослинних жирів експортують на ринки з низькою купівельною спроможністю, передає 24 Канал із посиланням на LIGA.net. Зазвичай експорт такої продукції спрямований на Африку та Азію.

Голова ради директорів Спілки молочних підприємств України Вадим Чагаровський розповів, що у разі заміни молочних жирів рослинними, більшість виробників молочної продукції маркують її відповідним чином.

Наші молочники не унікальні. Європейські колеги аналогічно замінюють молочний жир на рослинний у продуктах, які йдуть на ринки з низькою купівельною спроможністю,
– говорить експерт.

Так, за його словами, відбувається із плавленими сирами, які експортують на ринки Азії, Африки чи Близького Сходу. Сумлінні ж виробники молочної продукції взагалі не використовують замінники молочних жирів. Натомість є тіньовий сектор перероблення молока.

На сьогодні обсяг фальсифікованої молочної продукції сягнув 20 – 25%. Це обман споживача, коли продукт називають сиром, а там молочний жир замінений невідомим рослинним. Щоб ви розуміли, замінюють молочні жири сьогодні не тільки так званою пальмовою олією, а й яловичим чи курячим жиром. Бо вони значно дешевші за молочні жири. Більшість продуктів із замінниками жирів йдуть на канал HoReCa,
– розповідає Вадим Чагаровський.

В яких продуктах найбільше використовують рослинні замінники


Найчастіше замінники використовують у продуктах зі значним вмістом жирів: масло, сир, сметана та морозиво. Для прикладу – в молоці, кефірі, ряжанці та йогуртах рослинні жири не використовують. Ці продукти мають невелику жирність, і внесення замінників ніякого економічного ефекту переробникам не дає.
Джерело матеріала
loader
loader